Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen típusú procihoz AMD...

Egy ilyen típusú procihoz AMD FX-6300 3.5GHz milyen hűtőt ajánlotok ami kb 1000-7000 ft között mozog?

Figyelt kérdés
Nagyon tapasztalatlan vagyok ilyen téren de azt modnták, hogy a gyári hűtője az amd prociknak elég gyenge. Nálunk ugy szokott menni a gép h mondjuk ha itthon vagyok délben bekapcsolom és este kikapcsolom valamikor játszom rajta valamikor böngészek a neten videokat nézek rajta stb. tehát ezért szeretnék egy erősebb hűtőt mert nem akarom hogy esetleg majd tönkremenjen :) Válaszotokat köszönöm

#hűtő proci amd
2014. nov. 3. 19:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy erősebb hűtőt, hogy erősebb legyen mint a gyári:)
2014. nov. 3. 19:02
 2/9 A kérdező kommentje:
Olvastam egy részt ezen az oldalon ahol ugyan ezt kérdezte valaki ott azt irják hogy nem melegszik a gyárival sem túl de hangos. Engem nem zavar a zaj de hogyha igy szinte fél napot megy minden nap de mondjuk csak 1-2 órát játszom vele a többin meg csak áll magában vagy a microsoft word-ön dolgozom vagy böngészek rajta akkor nem fog túlmelegedni a gyárin? Mert akkor nem költenék hűtőre :D
2014. nov. 3. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne költs hűtőre, ha a zaj nem zavar.

A gyári hűtés üzembiztos.

2014. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ akkor nem fogok! csak azt hittem hogy gyenge a gyári hűtő azért akartam a zaj meg nem zavar mert füles van rajtam :D mégegyszer köszi a választ
2014. nov. 3. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez ,hogy hangos és melegszik csak viszonyítás ,és lap+gépház kérdése

Ha van egy jó masszív gépházad és nem kartonpapír akkor alapterhelésnél (net,film stb...) alig hallani.

Amikor játszol akkor van hangja igen,mivel a hang tud terjedni mert a csúcson van a venti és gyorsabban pörög olyankor.

Viszont szerintem aki játszik annál van hang.

Az meg 50x elnyomja

Az hogy mennyire melegszik az ismét egy alaplap+gépház kialakítás kérdése.

Ha csak áll a forró levegő bent és termelődik,termelődik,termelődik akkor logikusan melegszik,főleg ha még jön rá terhelés is.

Ezért szoktak jól szellőző házat venni,és szinte "huzatot" kelteni 4-5 ventivel.


4000ft-ba kapható Gammaxx 200 ,ami nagyon korrekt darab.

Jelenleg egyetem és a munkám mellett "gamer" pc-ket építek.

I5 2500k-t 4 ghz-n stabilan tartott,szuper értékekkel.

7000 forintba (nagybah) COOLERMASTER Hyper TX3 EVO vagy

COOLERMASTER Hyper 103

2014. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen procim van és a gyári hűtője nagyon gyenge. Egyrészt hangos, másrészt játékok közben eléggé felmegy a hőmérséklet, szóval én fél hét után cseréltem is rajta hűtőt. Ha nem akarod nyúzni nagyon, tehát egyhe tuningra vagy gyári használatra ajánlom az EKL Cold Tower-t. 3 ezer körül mozog és 10-15 fokot visz lejjebb.
2014. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2014. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Majd megnézem ha meglesz h mennyire melegszik és ha nagyon akkor cserélem a hűtőt. Még annyi kérdésem lenne hogy ehez a procihoz meg egy asus radeon hd 6670 es videokártyához elég egy 450w- os tápegység mert olvastam hogy elég sokat eszik ez a proci.
2014. nov. 11. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Annyira azért nem fogyaszt sokat. Elég lesz a táp.

2014. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!