Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha lecserélem régi alaplapomat...

Ha lecserélem régi alaplapomat egy újra, gyorsabb lesz tőle a gép? Jobban futnak majd a játékok? Vagy ez nem befolyásolja?

Figyelt kérdés

A mostani alaplapom: Asus M2N-E

Picit körülnéztem, és találtam egy ilyen "Hybrid" alaplapot, ami támogatja a DDR2 és a DDR3-as memóriákat is, így nem kéne lecserélnem azokat se.

[link]

Vélemény? Megérné lecserélni, vagy kb. semmi nem változna?

Gépem:

Amd Athlon II x4 640 proci

HD6670 1gb ddr5 vga

4gb ddr2 ram



2014. nov. 2. 17:49
 1/4 Reiber Péter ***** válasza:

Elenyésző lenne a gyorsulás, a gép teljesitményét a proci eljesitménye + a vga teljesitménye, ezután a ram mennyisége, a winchester sebessége határozza meg.


Ha procit IS cserélnél, az más tészta, de csak attol, hogy egy másik újabb alaplapban járatod, ugyanaz a cucc nem lesz észrevezetően gyorsabb.


Bele lehet menni, hogy technikailag, meg elméletileg, meg izé,...

a gyakorlati tapasztalat az, amit fentebb írtam, nem lesz észrevehetően jobb.

2014. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gyorsabb benne az FSB vagy mi, az enyémen 2000 / 1600 MT/s-t ír, ezen meg FSB 2600 MHz (5.2 GT/s). Ez ér valamit?

Lényegében ennyi különbséget találtam én is. Szóval akkor nem lenne érezhetőbb változás, értem.

köszi

2014. nov. 2. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:

A HD6670 HD6670 marad akkoris ha csúcs i7-t teszel mellé,DDR4-es RAM-al.


Vegyél egy rendes VGA,aztán később váltasz modernebb platformra

2014. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most jött volna ez a kérdés :D

Le akarom cserélni a vidikarim is, egy R7 250x-ben gondolkozom. Jó választás lenne?

2014. nov. 2. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!