Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagyhat a gépem?

Miért fagyhat a gépem?

Figyelt kérdés
Tegnap kitakarítottam a számítógépem, mindent kivettem belőle és gondosan ecsettel "kiporoltam". Összeraktam, minden csatlakozó a helyén van! Elkezdtem BF4-el játszani és egyszer csak lefagyott, onnanstól se kép, se hang, újrakelett indítanom. Gondoltam a játékkal lehet valami, de kipróbáltam WoT-on is... ugyanúgy lefagyott kb. 4óra múlva, újraindítottam és utána kb. 20 percig megint bírta hiba nélkül...

2014. okt. 31. 17:19
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

A takarítás előtt nem volt fagyás?

Hogy csináltad a takarítást?

2014. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Előtte gond nélkül ment! Szétszedtem kompletten a gépet, VGA ki, Táp ki (tápot nem szedtem szét mert az aránylag tiszta volt) procihűtőt is leszedtem + újrapasztáztam. Minden kábelt kikötöttem, de az 100% hogy rendesen a helyükön vannak, csak ecsettel takarítottam. Kompresszor, porszívó nem volt!!!
2014. okt. 31. 17:26
 3/6 Reiber Péter ***** válasza:

Pedig jobb lett volna a porszívó vagy levegő!


Az ecsetek műanyag szőre statikus feltöltődést hoz létre ahogy dörgölnek vele valamit, ráadásul nem eltüntenti, eltávolítja a port, hanem a finom mikroport mintha szétkennéd vékony rétegben, olyasmi történik.


Jól átecsetelve egy kártyát, magad koszolod be a finom csatlakozókat ott, ahol eddig takarta a slot és fémtiszta volt.



Jó eset: rosszul tettél vissza valamit, ferdén áll a vga a slotban, nem kattant be a helyére a ram normálisan.


Rossz eset, valami most kezdi feladni.


Vannak újabban ezek az ezüst hővezetőpaszták, ezeket a felhasználók pasztázás címén néha a mindenségre felkenik, kilószám a procira, néha alá is jut, mindent ezüstös kézzel összefogdosnak..stb... nem gondolva bele, hogy ezek valamenynire az áramot is vezetik.


Nem mondom, hogy ez történt, csak tippek, nem láthatom mennyire szakszerű amit csináltál.


Egy gépet teljesen szétszedni mindig kockázatos, a procihűtőt és a kártyákat még profi körülmények közt is csak akkor bolygatjuk ha szükséges, jele van, hogy melegen jár, zörög, stb.


Ezek nem a tartósságra tervezett cuccok, az alaplapok a hűtőktől hajlanak, a ramok olyanok, hogy már a valaha örökgaranciás márkábol is évi többet dobunk ki mert xar, stb


Nem gyakori, hogy egy gép épp szétszedéskor hal meg örökre, de nem is extrém ritka.


Statikus feltöltődés ellen védekezni kellene minden szereléskor elvileg. Nem mondom, hogy mi csuklópántban élünk, de illik tudni mit csinál az ember, minimum minden kártyákhoz piszkálás előtt házra "tehénkedni" (pillanatnyi földelés) stb.

2014. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
HELLO
2014. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hightek válasza:

Futtass le egy vga stress tesztet:


[link]


[link]


Gyanús nekem h melegszik vagy valami baj van vele.


Milyen kártya? Mikor vásárolt?

2014. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem forrósodik a kártya kedves utolsó! Kb 1,5-2 éves Gigabyte HD7790 OC
2014. nov. 6. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!