Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Télen vásárolt külső merevleme...

Télen vásárolt külső merevlemezzel hogyan kell eljárnom ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy ha megveszem egy üzletben, vagy netről hozatom akkor mikor hazaérek vele vagy a futártól átvettem és behoztam a házba akkor miután kibontottam kell-e várni valamennyit mielőtt elkezdem használni, vagy használhatom egyből?


Azért kérdezem mert merevlemezekhez nem értek, és télen még sosem vettem és félek vagyis nem tudom hogy ha pl minusz 15 fokról behozom a plusz 20-25 fokba akkor lehet-e baja tőle hogy ha egyből elkezdem használni?.


Bocsi, nem tudom magam érthetőbben kifejezni hogy mit is szeretnék kérdezni, de remélem értitek mire gondolok...



2014. okt. 30. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Télen annyi szokott lenni, hogy mivel a HDD alapvetően fémből van ezért mikor meghozza a futár hidegebb mint a szoba. Ezért pára szokott rá rakódni.

Én meg szoktam várni amíg szobahőmérsékletre "melegszik". Nem tudom van-e értelme (elvileg a hdd belsejébe nem nagyon tud belemenni pára/por) de biztos ami biztos.

2014. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 pinkpancser ***** válasza:
Igen, van értelme várni, ahogy minden elektronikai eszköznél. A vinyó belsejébe tényleg nem tud belemenni a pára, de ha az elektronikán csapódik le, az is tönkrevághatja! És arra a gar se vonatkozik!
2014. okt. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És általában mennyi időt kell vele várni? vagy minél tovább annál jobb? ahonnan szoktunk rendelni webshop onnan általában mindig délelőtt jönnek erre, ha pl kihozzák 10-11 vagy 12 óra körül, akkor aznap még bekapcsolhatom biztonságosan vagy várjak vele másnapig?
2014. okt. 30. 09:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég fél óra is neki!
2014. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pinkpancser ***** válasza:
Tényleg elég a fél óra. Csak csomagold ki!
2014. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!