Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RaspberryPi B, mire használjam...

RaspberryPi B, mire használjam, van valami tippetek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Otthoni media server, torrent server.
2014. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
Amire megvetted? Ha nem tudsz vele mit kezdeni szívesen átveszem.
2014. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ilyen telefonnal iranyithato autot akartam vele epiteni....

De rakotottem ket motrot,majd legobol valami vazra ráraktam a RPpit,elemet es kerekeket tettem rá - de nem bírja hajtani a motor,tul nehez neki

2014. okt. 29. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó megoldás vele az otthoni torrent, vagy ftp szerver is, de én pl. gondolkodtam rajta, hogy ilyennel oldom meg a ház egyes részeinek vezérlését. Kivitelezhetőek vele olyan megoldások, amik gyárilag erre tervezett komplett rendszerben baromi drágák.


Pl. neten keresztül nyomon követhető, hogy ég-e a házban valahol a villany, nem hagytuk-e nyitva az ajtót, ablakot, megy-e a fűtés, stb.

Ha komolyabban megcsináljuk, akár mindez vezérelhető is távolról.


Ezekhez a raspberry-n kívül már csak érzékelők kellenek, amik néhány száz, max ezer forintos dolgok.


Képzeld el, hogy reggel elszaladsz, mert késésben vagy, felmész telefonról, vagy laptopról netre, rácsatlakozol a raspberry-re, és látod, hogy a nappaliban égve maradt a villany. Megnyomsz egy gombot, és lekapcsolod.


Vagy nem kell egész nap mennie a fűtésnek. Mikor elmész otthonról, lekapcsolod, mielőtt elindulsz haza a munkahelyedről felkapcsolod, és meleg lesz, mire haza érsz.


Vagy ha valaki bemegy a házba, míg nem vagy otthon, jelez a telefonod, ha teszel kamerát a házba, akár még láthatod is, mi történik.


És ez csak néhány példa a felhasználásra.

2014. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tengor ***** válasza:

Az RP használható erre is, viszont erősen túllő a célon. A feladatra egy arduino is elegendő a megfelelő shildekkel.

A Lego illeszkedései miatt a hagyományos motorok kis nyomatéka kevés. Talán a Kapható direkt Legohoz való motorok vezérlésével több sikert lehetne elérni.

Bár ahhoz meg ott az NXT, ami kifejezetten erre való.

2014. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!