Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a gépemmel...

Mi lehet a probléma a gépemmel, és mi a megoldás? Én VGA-problémára gyanakszom.

Figyelt kérdés

Van egy AM2NF6-VSTA alaplapom, integrált VGA-val. Tegnapelőtt a Windows (XP) váratlanul, véletlenszerű időközönként vagy teljesen lemerevedett, vagy kékhalálozott, vagy egyszerűen újraindult. Később ezek a dolgok gyakoribbá véltak, a végén már mihelyett a bejelentkező képernyő megjelent, újra is indult. Néha a monitoron elég kusza összevisszaság jelent meg. Vírus kizárva, mert Linuxban is ugyanezeket a hibákat tapasztalom. Memóriahibára is gyanakodtam, próbáltam a memóriát másik foglalatba tenni, de az eredmény ugyanaz.

Viszont! Csökkentett módban akármeddig elmegy a gép. Órákon át hiba nélkül. Próblkoztam azzal, hogy eltávolítottam a drivert, és a beépített "vgasafe" driverrel ugyan még mindig produkálta a hibasjelenségeket, de jelentősen ritkábban.

Volt tartalékban egy PCI-express VGA kártyám, azt betettem a gépbe, gondolván hogy ha a VGA romlott el, akkor ez megoldja a problémát, de tévedtem, ugyanazt csinálja, mint eddig.


Tegnap leggyakrabban a DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL hibaüzenettel szállt el, és sokszor az nv4_mini.sys-re hivatkozott, ma viszont MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS üzenettel kékhalálozott.


Lehet itt még tenni valamit, vagy alaplaphiba, és kuka?


2014. okt. 24. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Alaplap is, de az is lehet.
2014. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha a VGA, akkor miért csinálja ugyanezt, ha tettem bele egy normális VGA-t?

Vagy akkor alaplap?

2014. okt. 26. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!