Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri fejleszteni?

Megéri fejleszteni?

Figyelt kérdés

2-3 éve vettem egy gépet játékra, de mostani játékokhoz egy kicsit erősebb kéne.

A konfigom: AMD Athlon II X2 270 processzor

AMD Radeon HD 6700 Series videokártya

Kingmax FLFF65F-C8ML9 memória

ASRock N68-VS3 UCC alaplap


A kérdésem az lenne, hogy megéri-e ebbe venni jobb processzort(elég korlátozottak a lehetőségek a AM3 foglalat miatt) és bővíteni 4 gb rammal vagy már megérné egy teljesen új konfigot készíteni?



2014. okt. 18. 08:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Hirtelen, hogy megnéztem ilyen foglalatba nem is láttam jobb processzort, szóval kiegészíteném a kérdésemet azzal, hogy mit lehetne ebből felhasználni, egy erpsebb confighoz?
2014. okt. 18. 09:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nagyon attól függ, mennyit tudsz fejlesztésre szánni.

A fejlesztési lehetőségeidet nem csat az AM3 fogja vissza, hanem hogy abból is csak 95W-os processzorok fognak megfelelni.

Vagyis szóba jöhet néhány Phenom II X4 és X6 modell.

A 95W-os X4 955 ebay-ről 20 ezer forint.

A 95W-os X4 960T szintén onnan 20 ezer forint.

A 95W-os X6 1055T szintén onnan 25 ezer forint.


Kb. ezek azok, amik megérik az árukat. Azért néztem ebay-t mert itthon nem nagyon kapni megfelelő (95W-os) procit.


E mellé egy korrekt középkategóriás videokártya is kellene. Ez alaphangon a HD7850-nél vagy GTX660-nál kezdődik. Használtan ez is durván 25-30 ezres kiadás.


Mit nyersz a pénzeden?

A Phenom II X4-ek nagyjából az FM2-es Athlonok és LGA1150-es Pentiumok körül vannak, az X6 fölülről súrolja az FX6300-at és jó ellenfele az i3-asoknak. A videokártyák 900p felbontásra kellő erővel rendelkeznek az új játékokhoz is. Ezzel lenne egy középkategóriás géped, amivel még ki lehet húzni egy-két évig.


Ha ez nem felel meg, akkor komplett csere, semmit sem érdemes megtartani a felsorolt alkatrészek közül. De ebben az esetben az általam javasolt fejlesztéssel egyenrangú erőt 130-150 ezerbe kerülne, ha nem spórolunk eszetlenül a minőségen.

2014. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is a Phenom II X4-X6 körül nézegettem.

Azt nem mondom, hogynem felel meg mert így jónak jűnik, de akkor már melyik érné meg jobban? Az általad javasoltakat eszközölni vagy akkor egy 130-150 ezerből építeni egy teljesen új konfigot? Ja és lehet egyáltalán ennyi pénzből annyival jobbat összehozni amire azt mondhatom, hogy egy pár évig jó és megérte ujjat venni?


Az ebay-ről vett processzorok stb. megbízhatóak, úgyértem mennyire lehet megbízni bennük, hogy nem valami hibás sz@rt veszel?

2014. okt. 18. 10:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen fejlesztés csak haladékot ad. Ha tegyük fel rászánsz 55-60 ezret és kimaxolod a mostani konfigurációd, azzal mondjuk nyersz 2-3 évet, amíg gyűjthetsz egy újra. Az előrelépés így is hatalmas lesz.


A 130-150 ezerért vehető gép nem lenne lényegesen erősebb, mint a mostani fejlesztett változata, de modernebb lenne, vagyis lenne lehetőség a jövőben tovább fejleszteni. Ez a tiédre már nem fog állni, ezzel a fejlesztéssel kihozod belőle a maximumot.


Az ebay pedig annyira megbízható, amennyire az eladó, akitől vásárolsz. Ha valakinek van több ezer pozitív értékelése, ott nem valószínű, hogy át fognak verni. Nekem is ebay-ről vásárolt processzor dolgozik a gépemben és nincs rá panaszom.

2014. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor már csak azt kérdezném, hogy tudsz-e valami jó,olcsó oldalt mutatni ahol össze lehet rakosgatni egyenként.

Eddig az ipon-on néztem.

2014. okt. 18. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A PCX általában olcsóbb.
2014. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de elfelejtettem, hogy AMD-ből milyen foglalatút érdemes venni amit tudni lehet, hogy 2-3 évig még lesz hozzá fejlesztés? AM3+?(AMD FX-6300 körül nézelődtem)
2014. okt. 18. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!