Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 újra-telepítéséhez...

Mesüge kérdése:

Windows 7 újra-telepítéséhez szeretnék segítséget kérni. Segítenétel?

Figyelt kérdés
Leszeretném formatálni a számítógépemet, viszont ezelőtt még soha nem csináltam ezt. Az lenne a kérdésem hogy hogyan álljak neki( gondolok itt a driverekre meg hasonló dolgokra ) és mit csináljak pontosan? Kérlek a lehető legrészletesebben írjátok le, mert nem szeretném elrontani!

2014. okt. 14. 23:00
 1/9 anonim válasza:

ments le minden olyan dolgot a gépedről, amire szükséged van.

hisz el fog veszni.

szerezz egy win 7es telepítőt.

kapcsold ki a gépet.

kapcsold be, s a biosban (betöltéskor kiírja, hogy melyik gombot kell nyomkodnod, mint őrült, amikor bekapcsolod majd ismét a gépet, hogy elérd a biost.) állítsd be, hogy arról bootoljon, amin neked a win 7 van.

CD / DVD / flash drive (azt hiszem így írja a pendriveot.) de az is lehet, hogy kiírja a nevét.

ha megtaláltad a biosban, hogy melyik kell.

s a felsorolás legelső helyére vitted, akkor lépj ki, s mentsd el a változtatásaidat.

ha nem indul újra a géped, akkor kapcsold be.

a win 7 automatikusan el kezdi telepíteni magát.

nagyjából csak a next-re kell kattintanod közben.

utána meg szedd le az internetről a driver booster vagy a driver genius programot.

az mindent fel fog telepíteni.

2014. okt. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor először lemegy a telepítés első szakasza, a számítógép újraindul, és megint megkérdi hogy akarod-e telepíteni a windowst. Ekkor szedd ki a telepítőt és indítsd újra, utána már lemezről folytatja.
2014. okt. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit másképp csinálnám, mint ahogy fent írták!


(több száz gépet telepítettem fel és azért vannak buktatók benne)


1.) Ellenőrizd a meghajtód "felépítését". Ha külön partíción vannak meg a fontos fájljaid és a rendszered akkor nincs ezzel további teendőd, ellenben, ha a rendszermeghajtódon tárolod a fájljaidat akkor érdemes vagy másik meghajtóra (partícióra) vagy pendrivera kimenteni őket, mert ha formázod minden el fog veszni.

2.) Ellenőrizd van-e működő win7 telepítőd! Ha nincs, vagy valami letöltött verzió, akkor célszerű pendriveról telepíteni. (ehhez van egy win7 download tool nevű program) Ha ultimate verziót töltötted le és otthoni használathoz kell, akkor elég a home premium. Ehhez nincs más teendőd mint megkeresni a pendriveon az ei.cfg fájl és kitörölni. Telepítés közben kiválaszthatod majd, hogy a home premiumot akarod telepíteni. (azt el is felejtettem mondani, hogy ha 4GB vagy annál több memória van a gépedben akkor szükséges a 64bites rendszer. egyéb esetben 32bitest használj!)

3.) Driverek beszerzése! Ne a végén tedd, hacsak nincs kéznél másik gép is. Elő szokott fordulni néha, hogy nem ismeri meg a hálózati kártyát a rendszer. (Ebben az esetben kissé ördögi kör alakul ki, hiszen net kéne a driver letöltéséhez, de driver kéne a net működéséhez.) Ezért mindenképpen telepítés előtt töltsd le ami szükséges. A hivatalos holnapról (alaplapé, videokártyáé stb..) beszerezhetőek a driverek. Ne ilyen kókányolt letöltő baromságokat használj mert azontúl hogy fizetősek (és a crackelt verziójuk vírusos néha) nem is mindig a megfelelő drivert töltik le. Támaszkodj a hivatalos oldalra. Laptop esetében a laptop gyártójának oldala. Előfordulhat hogy pl wifi esetén találsz ateros meg broadcom-os drivert is (például). Ebben az esetben (mivel még fennt van a rendszer) megnézheted az eszközkezelőben melyik kell. A letöltött drivereket mentsd ki pendrivera vagy olyan meghajtóra ami érintetlen marad.

4.) Boot prioritást állítsd úgy hogy a pendriveról bootoljon. Telepítsd a rendszer (megvásárolt esetében serial-al) egyéb esetben hagyd ki azt a lépést. Emlékezz: otthonra elég a home premium (ha csak nem távoli asztalt akarsz használni, stb..).

5.) Particionálás: én úgy szoktam, (most vegyük azt az esetet hogy eddig csak 1 db volt) hogy először törlöm a meglévőt. Aztán 100-120GBot kijelölök a rendszernek (emellé majd a telepítő létrehoz egy 100MB-ot, de ezzel ne foglalkozz ez kell neki).

6.) Telepítem a rendszert.

7.) Felteszem a drivereket... igen ám, de a HDD maradék részét még nem látom! A számítógépre nyomj jobb gombbal, kezelés, lemezkezelés majd a nem partícionlt területre nyomj jobb gommbal. Új kötet (azt hiszem így nevezi a windows, bocsi, fejből írom) majd hozz létre egy ntfs partíciót.

8.) Én a dokumentumok, képek, videók, zenék és asztal mappát át szoktam helyezni a másik partícióra, hogy legközelebb ne kelljen lementeni a dolgokat. Ezt úgy teheted meg, ha rányomsz a startmenübe a profilod nevére (saját nevedre) és ott ezekre a mappákra rányomsz jobbgombbal majd a hely fülön az áthelyezéssel átrakod őket. (de létre kell előtte hozni a mappákat a másik partíción különben nem engedi)


(a végén jön az aktiválás, eredetiségtől függ a módszer, majd a programok és a víruskereső feltelepítése)


Remélem semmi lényegeset nem hagytam ki. Ha valami nagyon homályos akkor kérdezz bátran. :)

2014. okt. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt van leírva lépésről-lépésre fényképekkel:

www.geeks.hu/tippektrukkok/090813_windows_7_telepitese_lepesrol_lepesre

2014. okt. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de én igazából a teljes formatálás miatt félek. Mert ha elrontom, lehet vinni szervízbe. :s Amúgy összvissz 80 GB-s winyóm van ( vagy kettő ha berakom a másikat is ). Érdemes arra külön partíciót létre hozni?
2014. okt. 16. 03:01
 6/9 anonim ***** válasza:

A teljes formatálástól semmi baja nem lesz a gépednek. Csinálhatod külön cd-ről is ha úgy tetszik, letöltöd a "mini tool partition wizard iso"-t kiírod cd-re, arról bootolsz be, és beállíthatod grafikus felületen hogy mit akarsz csinálni, particó formázást, eltávolítást, stb. (könnyű használni.)

80 GB elég kicsi, nekem is van egy ilyen, én nem csináltam külön particiót neki, ez a legegyszerűbb megoldás.

2014. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha két hdd-t raksz a gépedbe akkor tényleg teljesen felesleges. Ha csak ez az egy van benne, akkor azért lenne célszerű, mert újratelepítés esetén akkor megint az egészet kell formázni tehát lekell majd mentened róla a dokumentumokat/fájlokat.


A formázást pedig nem lehet elrontani. Törlöd a partíciót, létrehozod (vagy csak kiválasztod az üres részt) és rányomsz hogy telepítés. A többit elvégzi a telepítő.

2014. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A formázástól azért félek, mert ugye a drivereket saját kézzel kell telepíteni..


ISO, azaz képfileval hogyan történik a telepítés? USB-t szeretnék használni.

2014. okt. 21. 01:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj már annyit, nem olyan veszélyes ez.

A drivereket még telepítés előtt töltsed és mentsd el valahová (pendrive, cd, amid van). A géped gyártójának honlapján megtalálod őket. Pl. beírod a keresőbe, hogy Lenovo driver, és mész tovább értelemszerűen.

Vagy letöltesz egy diagnosztikai programot, Aida64, vagy Everest, az megmutatja hogy mi kell a gépedre. Van driver kereső program is, a "Driver Genius", az megkeresi és letölti neked a drivereket.

USB-re a "Rufus", vagy a "Windows 7 USB-DVD Download Tool" alkalmazással tudod felrakni, nagyon egyszerűen. Itt van a részletes utasítás:

oprend.hu/news.php?readmore=1232

És ha elrontod, akkor sincs semmi gáz, újból megismételheted az egészet, egyszer csak jó lesz :D

2014. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!