Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet vegyek?

Milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés
Ubuntu felhasználó vagyok már nagyon régtől. De csak felhasználó. Szereték egy gépet amin menne a következő lts is. Max 150 000 em van rá. és jó lenne ha egy full hd filmet le tudna jól játszani. Milyet vegyek? Eddig inteles volt. Csak a számítógép kell. És a dobozok milyen drágák hozzá abban van valami újítás? jó hozzá az én 10 éves dobozom?
2014. okt. 14. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Működőt !
2014. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak netezésre kell, akkor elég egy 60 ezres gép is.
2014. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyum gépén is Linux van, igaz csak az alapja Ubuntu (Linux Mint x64) Tapaszutalatból mondom, hogy az utóbbi években egészen jó lett a linux, nincs sok baj a hardverekkel mint régen... Vagy valahogy meg lehet kerülni a bajokat.


Nos, az alaplap ebben a gépben egy Asus Z97i plus, amivel kapcsolatban tapasztaltam (meg mások, másik Z97-es lapokkal) hogy linuxon recsegős visszhangos a hangja. De ez root-ként az /etc/modprobe akármiben kijavítható, gugli kidobja a megoldást rá. Egyébként minden rész (USB 3.0, wifi, minden megy normálisan, legalábbis ahogy eddig látom.)


Kivétel a mobilnetes modem (Huawei E173) az utóbbi időben fagyasztja a rendszert, pedig régebben sokat használtam többféle linuxok alól is. De aztán inkább áttettem a SIM-et a telefonba, és tetheringet csináltam.


A full HD videók: Tedd fel a VLC media playert, az egyben van, visz mindent.( ha nincs kedved kodekeket vadászgatni noname beépített lejátszókhoz.)


Számítógép-ház: igen,valószínű jó hozzá a régi házad is. Minden csavar helye szabvány, kisebb alaplapot is be tudsz építeni a nagy házba (micro-ATX-et ATX házba, stb.)

Újdonság a téren a Mini-ITX picike 17*17 centis alaplapok, picike kis házakkal, házimozi és "hétköznapi" gépeknek, bár gamer konfigot is bele lehet szuszakolni...)


Az átlag PC-ház néhány ezer Ft, a szebbek 10eFt-20eFt is vannak. Azt kell átgondolni, hogy hova teszed, mekkora hely van rá.

2014. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!