Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok legegyszerűbben...

Hogyan tudok legegyszerűbben beindítani egy ATX tápot ha nem akarom alaplapra kötni? Vannak olyan dolgaim amik 12 voltosak és szeretném őket használni de nem tudom hogyan! A táp nagyon jól működik csak nem tudom hogyan kapcsoljam be önmagában

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A 20 vagy 24 pólusú csatlakozón találsz egy zöld színű vezetéket ezt bármelyik fekete színűvel összekötve beindul a táp, ha adsz neki 230V-ot.

A Zöld vezetéken +5V van, nem fog megrázni ne félj, a fekete pedig a közös pontja a kimenő tápoknak.

a 12V pedig nem pontosan 12V, általában 11-12.5V között változik a terheléstől függően.

2010. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miket hajtanál meg róla? Egyébként régi (AT) tápoknak van külön bekapcsoló gombjuk. Vegyél olyat, vagy csinálj egyet.
2010. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vigyázz! Ha a kimenetet (5V, 12V) nem terheled le indításkor, akkor "megfut" a táp, és akkor kuka!
2010. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz bevált!

Minek nekem AT táp ha van ATX?!

Na ez jó nagy hülyeség! Beindítottam üresen, semmi baja sem lett!!! Már bocs!

2010. jan. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!