Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ddr jelentése ram-nál ill....

Ddr jelentése ram-nál ill. összefüggése bármivel is?

Figyelt kérdés

Hi, hamarosan veszek új hardwareket a gépemhez de van pár dolog amit meg szeretnék kérdezni: A ramnál a ddr3 és a buszsebesség mit jelent? Úgy értem a ddr3 az csatlakozót jelent, vagy valami amire nagyon nagyon oda kell figyelni ha veszek pl: videókártyát? És a buszsebesség mit jelent, mit számít?


-Amit vennék ramot: Kingston 8GB DDR3 1600MHz KVR16N11/8BK

Sebesség 1600 MHz

Kapacitás 8 GB

Kiszerelés 1x8GB

Memória típusa DDR3


Ez az olcsóbbik 20.509ft

----------------------------------------

És van még egy de ez 24.000


Kingston DDR3-RAM 8GB PC3-12800 HyperX Kit (KHX1600C9D3B1K2/8GX) erről viszont nem találtam részleteket illetve láttam egy oldalt de ott ugyan azt írták le róla mint a fenti ramról.


na akkor a másik kérdés: Melyik a jobb úgy értem a hyperX jelent valamit vagy csak a két ram árban tér el?


Válaszokat köszi!:)



2014. okt. 9. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A Kingston kezdte gyártani a HyperX-et, majd később megtartotta a Kingston márkanevet és elkülönítette a HyperX-et. Mindkettő őhozzá tartozik.

A DDR jelentése: DDR (Double DataRate) – A tetszőleges hozzáférésű memóriák egyik szabványa, az átvitel módját jellemzi. A DDR 3 az háromcsatornás memória.

Az alaplapok meghatározzák, hogy milyen átviteli módú (alapvetően ma már csak DDR 3 és hamarosan DDR 4) ramokat tud befogadni. A ram típusa és a vásárolni kívánt videokártya között nincs összefüggés. Ha most DDR3-as ramodd van, nyugodtan tedd bele a gddr5-ös vga-kat. Az ugyanis más: [link] független az alaplapra pattintott ramtól.


A frekvencia fontos, sebességbeli eltérést okoz. Minél nagyobb, annál jobb, de általános szabályként az 1600 Mhz-es ram bőven elég.

Az időzítés nem fontos, az nem okoz sebességbeli eltérést, így mindegy, hogy CL9, vagy CL 10, esetleg CL 11. A differencia a teljes(!) sebességben kb 0,2-0,3%.


Az informatikában a buszrendszer felelős az adatok és információk továbbításáért a számítógép különféle perifériái között. Ez ugyan wiki cikk, de egész jól leírja: [link]

2014. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!