Valaki elmagyarázná nekem, hogy router esetén mit jelent a MAC címet klónozni és ez mire jó?
Tudom, ismerem én is a Google-t, a Yahoot, meg még vagy másik ötszáz keresőrendszert, de sehol nem találtam olyan leírást, ami az én primitív agyamnak felfogható lenne.
Viszont hogy ne mutatkozzak be nektek totálisan sík hülyének, ezért leírom, amit konkrétan tudok. (Ha egyáltalán nem érdekel a rizsa, akkor ugorj a legalsó bekezdésre.) Tehát:
1. Van az IP cím, négy számjegyből áll, amit kioszt a szolgáltatóm.
2. Van egy számítógépem, ő kapja meg, köszöni szépen. (Miután összebütykölöm a nagy kupiban a kábeleket, a gépeket, a routereket, különféle svédeket, albánokat, professzorokat, szkarabeusz bogarakat, miközben a kávét is sikerül az asztalra ráabszolválni a pohárból, rájövök, hogy valójában a router fog ezzel az IP-vel rendelkezni.)
3. E gyönyörű működőképes masinának van egy jó hosszú MAC címe, gyárilag belebütykölték, elvileg meg is tudnám változtatni, de jó ez így, marad minden eredeti állapotában.
4. Van egy másik gépem, ami másodlagosan üzemel itthon, általában a családtagok használják, mert ez a gépem egy csúcsmasina tele pornóval meg egyéb kényes perverz cuccokkal, szóval ide ne üljön anyuka és apuka, rosszabbik esetben a pár éves csöppség.
5. Vannak szép hosszú UTP kábeleim, az egyik kintről jön (azon jön a net), van egy, ami ebbe a gépbe dugok, és van a másik, amit a másik gépbe. Pompás!
6. Van egy routerem, ő egy TP-LINK, ügyes és okos szerkezet.
7. 192.168.0.1: tudom mi ez, a router tulajdonképpeni lakhelye, elérhetősége. 192.168.0.100: ezt is tudom, ez vagyok jelenleg én a routeren belül!
Sikeresen összedugdosom! Sikeresen bekapcsolom! Sikeresen működik a netem! Beállítottam ügyesen a PPPoE-t, felhasználónévvel és jelszóval együtt! Sikeres vagyok! Sikeres ember. Lassan már profi is leszek!
És akkor most jön a gubanc! Nos:
Mi az a klónozás? Minek kell nekem ez? Mire jó nekem ez? Vagy mire nem jó? Mit klónozok mivel? Mi lesz az IP-címekkel, MAC-címekkel? Könyörgök, valaki, aki nagyon jó hálózati szakember, kérem, magyarázza már el, hogy a kezdetleges pontagyam is felfogja, mert hülyét kapok tudatlanságomban, s nem szándékozom még koporsóba feküdni ilyen fiatalon, pláne tudatlanul. Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat!
a mac cim egy adott halozati eszkoz egyedi azonositoja,
egy szolgaltato szurheti a szolgaltatast arra az adott mac azonositora ,hogy ne tudd tovabb osztani a netet (ergo uj user -uj beveteli forras)
a router leklonozhatja a mac cimet ...felveszi azt a mac cimet ,amin a szolgaltato azonosit ...vagyis igy a szures megkerulheto...annak osztod tovabb a netet ,akinek akarod
Nem akarom szájbarágósan elmagyarázni
Azonosításra szolgál a MAC cím
tehát mikor kijön hozzád a szerelő és előszőr beállítja az UPC kábelinternetet, akkor beregisztrálja a modemedet és a számítógépedet a rendszerbe. Ha ezután ezt a netkábelt átdugod egy másik számítógépbe azon nem fog bejönni a net. Mert nem ugyanazzal a MAC címmel csatlakozna.
Ha meg akarod osztani az internetet akkor a routert azzal a számítógéppel állítsd be amelyik regisztrálva van a hálózaton. A MAC cím klónozással bekerül a MAC címed a routerbe, így a szolgáltatód azt fogja hinni, hogy a routered maga a beregisztrált számítógéped. A többivel nem foglalkozik
Így van!
Ha DSL neted van akkor csak a felhasználónév és jelszó kell. Ez alapján azonosít be a szolgáltatód. Ilyenkor el kell felejteni a MAC cím azonosítást.
JÓ a kérdésed megfogalmazása, rég nevettem ekkorát :DDD
Elég ennyit tudnod a routerek beállításáról:
Minden routert a net tipusához kell beállítani.
Neked sikerült beállítanod felhasználónévvel és jelszóval, több gondod sose legyen vele ! :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!