Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Pentium G3420 vagy AMD...

Intel Pentium G3420 vagy AMD Athlon II X4 750K?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Véleményekkel,tesztekkel akármivel. Én úgy tudom,hogy a 750k picit erősebb,árban hasonlóan vannak. Viszont!

Megérné e jobban az Intel az miatt,hogy:

-Kevesebbet eszik(fele annyi kábé)

-Ha fejleszteni kell könnyedén(khm pénzzel) megoldható egy processzor cserével(AMD-s alaplapokról fogalmam sincs,hogy az FM2be mi jó még)


Konkrétan tehát erről a kettő processzorról van szó. Nem csak teljesítmény a fő szempont!!! Ár érték arány,alaplap ára(gondolom ha húzni akarod az AMD-set akkor erősebb kell,tehát már ott nő az ár),fogyasztás stb.



2014. szept. 26. 22:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: Intel felé húz a szívem.igen,ezt jól látod :D De ha meggyőztök az AMDvel(sokan ajánlották nekem,ezért kérdeztem meg itt) akkor lehet komolyabb fontolóra veszem azt is :D

4. Válaszoló: Azta de sokat írtál,de tök érdekes :D Amúgy játékra főleg. Ritkán egy kis Sony vegas és Photoshop is befigyel,de elenyésző mértékben, játékra lenne használva a gép :) Amúgy érdekes ez a g3258 :D Csak azt nem tudom, hogy a nélkül az alaplap nélkül például ez megoldható? Nagyon nem vagyok jártas ebben a "tuning" világban,nem is nagyon szeretem babrálni annyira őket,tehát ezért kérdezem :D Tehát akkor amúgy az AMD elvetve,rendben :D

5. Válaszoló: Erről az akcióról nem hallottam,jónak hangzik,bár a pénzt az alaplapra elő kell kaparni,még ha akcióban is adják :D (De amúgy tényleg nagyon kedvező árban van :D )

2014. szept. 27. 00:31
 12/16 anonim ***** válasza:
A g3258-at akkor tuningolni, ha z97-es chipsetű alaplapot veszel hozzá.
2014. szept. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Óh. Az úgy viszont nem igazán jó :D Bár még át kell akkor gondolnom mi legyen :D

Akkor az AMDt kihúzom,a két pentium közül az alaplapra szánt pénz alapján lesz eldöntve :D (amit még nem tudok,rezsicsökkentés :* ) Köszi mindenkinek!

2014. szept. 27. 13:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Nézd, spórolósra lehet venni a dolgot proci és alaplap téren is de ha játékra akarsz gépet akkor viszont a videokártyán ne spórolj.

Hébe-hóba használva a Sony vegas-t és Photoshop-ot gondolom tökmindegy ha a játékra választott proci egy munkára választott proci-nál 1-2 perccel később végez a rendereléssel.

Azért ajánlom a Z97-es 1150-es lapot mert most vehetsz bele egy G3258-at amit meghúzhatsz, később (1-2 év múlva mikor már kicsit lement az ára) pedig lecserélheted egy K jelű i5-re amit szintén húzhatsz

Iponon 35-38.000-ért árulták a G3258-at egy MSI z97-es lappal akcióban. Most nincs akció, de érdemes mindennap figyelni az oldalt.

[link]


Szóval videokártyán ne spórolj.

Ha kis felbontáson játszol de jó minőségben kívánod azt tenni (high beállítások) akkor 30-35.000 -tól nézz videokártyákat

ha Full HD-ben játszol, de szintén High-on akarsz itt is akkor olyan 40-50.000 -től nézz kártyát

2014. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
1-2 év múlva nem hinném, hogy lejjebb menne az ára. Az Ivy Bridge i5-ök ára is hogy fölment a Haswellhez képest.
2014. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Videókártyán nem áll szándékomban spróolni :D R7 260x vagy GTX 750-es lesz,még nem teljesen döntöttem el :D

Hát rendben,figyelni fogom. Amúgy én se nagyon hiszem,hogy annyira nagyon lemennének az áraik annyira hogy elérhető áron legyenek(max ilyen 5 ezer csökkenés lesz,de most 55ről lemegy 50re az még mindig ló...)

Köszi mindenkinek! :D

2014. szept. 27. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!