Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység kérdés?

Lakod Dezső kérdése:

Tápegység kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, vettem a tegnap napon egy jobb videókártyát, és szeretnék mellé venni egy tápot, a mostani ami benne van - frontier 450W ATX - nem elég neki, így vennék egy 500/550/600W-os tápot, csak nemtudom, hogy ha pl veszek egy corsair 500W -osat bele, akkor a kábelek illeni fognak e a foglalatokba, lehet hogy ez hülyén hangzik, sőt tuti, tehát nemtudom hogy most az ATX jelenti e vagy nem, mert most a tápból különféle színű kábelek jönnek ki, és nemtudom hogy ha veszek egy cooler master, vagy egy corsair tápot, ami nem ilyen noname, hogy azoknak a kábelei illenek pl a vga-ba, hdd be, alaplapba stb?

2014. szept. 21. 16:33
 1/4 A kérdező kommentje:
tegnapi*
2014. szept. 21. 16:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen vga-t vettél, mennyit szánnál tápra?
2014. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kábelek csatlakozói szabványosak minden tápnál.( Itt most nem 10+ éves tápokra gondolok. :-)

Ami eltérhet, az például a kábelek hossza, mennyisége.

(Van amin csak 1 PCI-E csatlakozó van, attól függetlenül, hogy amúgy teljesítményre elbírna egy 2 PCI-E csatit igénylő VGA-t is. Vannak persze átalakítók, az is egy megoldás...)


Javaslom add meg a számítógéped (főleg a VGA) pontos típusát, és úgy kérj tanácsot, milyen tápot érdemes mellévenni.

2014. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a videókártya amit vettem : Asus Radeon HD 4890 ( Ati Radeon HD 4890 is rá van írva ) most a gépbe egy frontier atx 450 W os táp van, de ez nem elég a videókártyának, így ha benne van a gépbe a videókártya el se indul a gép, hát igazából ha noname tápot akarok venni akkor láttam kb 5-6 ezerért 500-550 wattosat, de ugye fontos hogy márkás legyen, így gondolok az újabb tápokra, és arra gondoltam konkrétan, hogy azthiszem sata 1-es vagy sata 2-es hdd van benne, ( ezt példának mondtam ) és ha tegyük fel vennék egy újabb tápot, akkor pl. lesz e rajta olyan kábel/csatlakozó ami jó-e a hddhez, vagy pl az alaplaphoz, erre gondoltam, köszönöm hogy segítetek nekem
2014. szept. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!