Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső merevlemezt is felszoktá...

Külső merevlemezt is felszoktátok osztani több partícióra? Vagy azt felesleges?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy 1 tb-os külső merevlemezt, de most azon gondolkodom, hogy osszam-e fel több partícióra.

Milyen programmal érdemes ezt? Partition magicet használok, gondolom ezt is lehet vele, mit gondoltok?



2014. szept. 18. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges mivel a belső merevlemezt azrt osztjuk fel hogy ne zavadzaljon a windowsnak. A külsőn pedig szerintem nem fogsz windowsot tartani. Ne oszd fel, felesleges.
2014. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Felesleges felosztani.

Külső merevlemezt álltalában csak raktározásra használ az ember, azt pedig mappákkal is tökéletesen meglehet oldani.

2014. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Belső vinyót is csak akkor érdemes felosztani, ha például csak egy merevlemez van a gépben. Ilyenkor is inkább azért, mert hogy a rendszer és az adatok ne keveredjenek nagyon, illetve az úja telepítést is leegyszerűsíti.

Ha több operációs rendszer van, akkor meg alapból fel kell.


Nekem például van egy 120 GB -os SSD -m, illetve egy 2 TB -os és egy 512 GB -os HDD -m, egyik sincs felosztva, mert mindegyik más célt szolgál.

2014. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

OKés, köszönöm a válaszokat.


Csak tárolásra szolgál majd.

2014. szept. 18. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

A belső merevlemezt igenis fel kell osztani! Azért szokták hogy ne zavadzáljon a windowsnak vagy Linuxnak.

Aki nem tudja biztosra az ne írjon hülyeségeket!

2014. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!