Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX-6300 +hűtés nélkül használh...

FX-6300 +hűtés nélkül használhatatlan?

Figyelt kérdés
Gyári hűtőjét tényleg érdemes lecserélni még használat előtt?

2014. szept. 12. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Igen.
2014. szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
zajos és gyenge. Ha nem tervezed húzni akkor egy olcsóbb hűtő is megteszi.
2014. szept. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Normális hűtővel együtt az ára meg már egy i5 szinten van.. kabaré
2014. szept. 12. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg nem kell úgy hagyni ahogy van?


Ügyesen ki lehet kapcsolni a turbót,lejebb lehet venni a feszültséget,akár még órajelet is lehet növelni,és lám,máris tökéletes a gyári hűtő.

2014. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet, két gép van itthon, az egyikben fx6100, a másikban fx6300, mindkettő a gyári hűtőjével, és egyiknek sem volt soha semmi gondja a hűtéssel(9-10 órás 100% os terhelés mellett). Az fx6300 hűtője hangosabb, lényegesen kisebb, a fordulatszámmal kompenzál, de az sem vészes, ha pl játszol, akkor egyrészt úgysem hallod az effektektől, másrészt meg a vga hűtője is mocskosul fel tud pörögni ilyenkor, én inkább azt szoktam hallani. Alacsony igénybevétel mellett meg konkrétan egyáltalán nem lehet hallani(komolyan, az első bekapcsolásnál azt hittem, hogy valamit rosszul kötöttem be, abszolút semmi hangja nem volt).
2014. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az fx6300 hűtője hangosabb, lényegesen kisebb, a fordulatszámmal kompenzál, de az sem vészes, ha pl játszol, akkor egyrészt úgysem hallod az effektektől, másrészt meg a vga hűtője is mocskosul fel tud pörögni ilyenkor, én inkább azt szoktam hallani."


Én nem értem miről beszélsz. Félszigetelt fejhallgatón keresztül is frusztrál a 4500-as fordulaton pörgő venti. És a VGA hűtőd lehet gyári hibás lehet mert nem szoktak hangosak lenni terhelve sem. Legalábbis az eddigi Radeon HD-im nem voltak azok.

2014. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Néha nem árt kitisztítani, ha retkes a hűtő, akkor könnyen lehet zajos, ez teljesen független attól, hogy milyen hűtőd van. Ha nem koszos(vagy épp csapágyas), akkor nem pörög 4500 as fordulaton.


Megjegyzés, az egyik fentebb említett gépen futtattam másfél napig a hwmonitort, érdekes számok születtek a gyári hűtővel. Ez alatt az idő alatt volt 2-2,5 óra folyamatos bf4, a fennmaradó időben nagyrészt munka(habár most távolról sem 100% os terhelésről beszélünk), meg pár óra idle.


[link]

2014. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Kb 2 órát volt rajta az eredeti hűtés, utána egy push-pull 212 EVO került rá.


A 4500-at néha játék közben is elértem, de úgy vettem észre hogy ezt kb 55-57 fok körül produkálta (Primo).

2014. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!