Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Néhány kérdés a hardverekről....

Néhány kérdés a hardverekről. (? )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg kioktatást fogok kapni, de azért felteszem ezeket a kérdéseket, hogy jobb rálátásom legyen a témára. (Mindegyik kérdésben játékra épített gépekre gondolok.)


1, az új h/z97-es chipset

Miért ajánlják mindenhol az új chipsetet, amikor mondjuk egy h87-es 4000-es szériájú i3 vagy i5, sőt még az Ivy Bridge (és Sandy Bridge) alapú i5 is jó játékra? Nem biztos, hogy a kérdező fejlesztené.


2,Pentium játékra?

Tisztában vagyok a Haswell-es pentiumok erejével, de szerintem a legolcsóbb i3 jobb. Néztem összehasonlításokat, és az a +2 szál sokat dob a minimum FPS-en.


3, Az AMD processzorokhoz (saját tapasztalatom szerint) jobb processzorhűtő és jól szellőző ház kell (talán még feszültségcsökkentés is), de eddig kevés konfigurációnál olvastam egy FX6300 vagy egy FX8320 mellé egy jó hűtést. Az alap alig hűt, és még hangos is.


Ennyi juttott most éppen eszembe. Minden választ előre köszönök. (azért ne legyen Fanboy találkozó, meg vita arról, hogy melyik a jobb gyártó)



2014. szept. 7. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Sok újítás kijött az Ivy óta, erősebb a Haswell. Van újítás van egy közepesen felszerelt H97 lapon is egy H87- hez képest.

2. Jogos a feltevés, de ha valaki játszik, akkor erős VGA kell, így inkább vegyen egy gyengébb procit, amit majd fejleszt, mert majd az I3-at is kell.

3. Ez teljesen igaz, sőt inkább kevesebb erősebb mag jobb játszani, ezért ajánlunk sokszor Intelt, mert ugyanannyiba van, mint egy AMD egy lappal és hűtővel, mert ugye az Intelhez nem kell hűtő.

2014. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Összességében jó kérdések :-)
2014. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Legutóbb idén júniusban vettem új gépet (FX 6300+ASRock Pro3 r2.0+r7 260x). Sajnos gyenge hűtést (CM Hyper TX3 EVO) és kicsi házat (CM K350) vettem, ezért 80C-ig hevült terhelés alatt. Azóta már 25C-kal hűtöttem lejjebb, de még mindíg valamivel jobbnak találom a másik ötletemet: i3 4130+ h87-es lap(nem kellene a frissített Haswell)+ r7 260x. Na mindegy, várok 4-5 évet az éretségiig, és akkor már Intel lesz újra.(feltéve ha az AMD elő nem jön valami nagyon jó újítással).
2014. szept. 7. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Addigra az R7 260X sajnos gyenge lesz, de az AMD-nek ott lesznek a penge APU-ja vagy lehet még a dedikált kártya is belefér, akkor Intel, mert az AMD APU-ra van ráállva és remélhetőleg a VGA-ra, mert az nagyon megy nekik.
2014. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Az i3-nak nem jó az ár-érték aránya. A +2 szál pedig nem ad igazán több fps-t, ezért nem ajánlunk játékra i7-et, mert az lényegében i5+4 szállal.
2014. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mivel ez a 4-5 év nagyon hosszú idő, csak találgatni lehet a megjelenő hardverek erejét.

Szerintem akkor ilyen gépet is lehet már venni:

Alaplap chipsete: H107

Processzor: Intel Core i5 7440 3,7GHz

SSD: Samsung 890 EVO

Videokártya: r9 380x

Táp: Corsair CX 500w (97-99%-os hatásfok)

Memória: HyperX 3200MHz 2x6GB (nem kell ddr5)

Ház: Valamilyen mATX-es (akkor már bele fog férni minden)


Természetesen ez csak elmélet :D


De az biztos, hogy Intel proci fog abban a gépben duruzsolni egy AMD videokártya mellett.

2014. szept. 7. 14:48
 7/7 A kérdező kommentje:

Igaz hogy itt erős a videokártya, de azért látni a különbséget egy Pentium és egy i3 között (1:28-2:55):

[link]


Valamivel csak jobbnak kellene lennie.

2014. szept. 7. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!