Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd Athlon II X2 250 3Ghz...

Amd Athlon II X2 250 3Ghz hűtésén segíthet a hűtőpaszta csere?

Figyelt kérdés

Kb 5éves a proci azóta nem cseréltem rajta pasztát (tudom elég hosszú idő). Mostanában azt vettem észre, hogy alapjáraton kb 60fokos gyári hűtővel, játék közben pedig 85 körül volt, ekkor abba is hagytam a játszást, mert féltem :D

Ki van takarítva a gép nem poros. De paszta az nincs. Ha veszek akkor mekkora hőmérséklet csökkenésre számíthatok?


2014. szept. 5. 23:49
 1/4 BM-Striker ***** válasza:
58%

Jelentősre.


5 éves gyári paszta már csonttá van keményedve.


Vigyázz arra, hogy ne tépd ki a processzort a foglalatból miközben leveszed a bordát.


Lépj be a BIOS-ba, húzd ki processzor ventilátorát, kapcsold ki a hűtőborda rögzítését, és mozgasd oldalra ide-oda.


Ha már megmozdul,a akkor kapcsold ki a gépet, és távolítsd el a bordát óvatosan.



Ezután alkohollal tisztítsd le pasztát a processzorról és bordáról.

2014. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fogom tudni kitépni a procit, mert pár hete portalanítottam mindent kb, szétszedtem a tápot is rengeteg por volt benne. Vidikarit is (azon sem volt paszta) de épp tegnap érkezett meg a vidikari ami sokkal erősebb attól amim volt. A prociról gond nélkül lejött a hűtőborda, mintha nyoma sem lett volna a pasztának. Lehethogy a vidikarit is újrapasztáznám. Alkalmas erre a procira való paszta is? És procira mennyit kell nyomni, mivel kenjem el? És vidikarira?
2014. szept. 6. 08:21
 3/4 BM-Striker ***** válasza:
Egy csöppnyi paszta kell csak, éppen annyi, hogy nagyon vékonyan befedje processzor kupakját.
2014. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már rajta van a paszta, boltban vettem aprópénzért coolermastert. volt hozzá ilyen kis lapát is azzal vékonyan elkentem és visszahelyeztem a hűtőt.
2014. szept. 6. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!