Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri ez a cpu?

Megéri ez a cpu?

Figyelt kérdés

Sziasztok


mit gondoltok megéri megvenni a FX 8370 cpu-t


4,0 Ghz alap 4,3Ghz turbó


tudtam olcson szerezni egy 1440p monitort, és a phenoom 2 már játékok és munka(renderelés) alatt is küszködik, mit gondoltok ez a cpu 1-2 évre elég lehet?


2014. szept. 5. 10:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Figyu erről beszélek.


"Az is tény, hogy átlag teljesítményben ott vannak az azonos árú konkurens termékek mellett, de ezt szintén nem egyenletes teljesítménnyel mutatja fel, hanem valamiben nagyon jó és még az i7-et is beéri, valamiben pedig rossz és egy i3 is feltörli vele a padlót."


Én nem vitatkozni akartam veled nagyokos.

A lényeg, hogyha csóró vagy, és kell a teljesítmény, akkor AMD (kár hogy ezt nem tudom vatagabban írni)


Az előző postod ban pont engem igazolsz.

2014. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mivel igazollak téged? Hogy az AMD nem bír egyenletes, jól skálázódó teljesítményű procit gyártani? Az aztán nagyon jó teljesítmény olcsón, ha az esetek felében egy harmadával olcsóbb i3 is leveri, miközben több energiát használ a szoba fűtésére, mint a számítási feladata elvégzésére.


Pláne, hogy az árán i5-öt kapni.

2014. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
ÉN is Intelen gondolkoztam de nekem elég sok a 83 ezer egy cpu-ért ezért van most is amd és ezért nézelődtem most is erre felé végülis én még nem találkoztam olyan programmal ami nem indult volna el azt halottam hogy egy i3 van amibe erősebb de sok teszt oldal szerint is ahol tőbbszálon lehet fogni a dolgokat ott nem nyerő
2014. szept. 5. 18:17
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem kell 83 ezret költeni, Intelből sem csak i7 létezik és i7-ből sem csak 4770K. A 4770S például 10 ezerrel máris olcsóbb, az i5 4590 pedig már csak 50 ezer, a 4460 pedig 45 ezer.


Ezek kiegyensúlyozottabb termékek. Mert igaz, hogy az FX erős tud lenni, ha ki van használva a 8 magja, de csakis akkor. Ha kellően gyakran előfordulna, hogy az FX mind a nyolc programszálán tudna dolgozni, a 8000-es FX-ek i7 árban lennének. A gyakorlatban annyi (vagy még annyi sem) a teljesítményük, mint ahová árazva vannak.


Az AMD nem szeretetszolgálat. Nem azért adja olcsón a termékeit, mert olyan hű de jó fej, egyszerűen annyiért talál embert, aki hajlandó megvenni. Vagy mostanában már annyiért sem nagyon, idén rengeteget estek az AMD procik árai. Áprilistól mostanáig közel 20%-ot, de 15%-ot még a jobban fogyó slágerterméke, az FX6300 is ledobott az árából.

2014. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14-es!!! Akkora dumát nyomtál, hogy szinte bele könnyeztem.


Látszik rajtad, hogy van némi sütnivalód, de az itt kevés lessz.


Az érvelésed jól hangzik, viszont nincs benne egyetlen hivatkozás, teszt, veboldal, vagy akármi ami igazolná az állításaidat.


Viszont az tisztán látszik, hogy elfogult vagy az Intel felé, és az AMD-t nem nézed semmibe.

2014. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem voltak érveim, és ha vágysz rá, géppuska módon tudom lövöldözni a teszteket. Te eddig csak személyeskedtél. Ennyit a sütnivalóról.
2014. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!