Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kicsit lassú a gépem, mi...

Egy kicsit lassú a gépem, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2 merevlemezt használok, egy 80gb-os Hitachit és egy 250gb-os Western Digitalt. Jó régi mind a két merevlemez körülbelül 2008-as, a Hitachi még régibb. Nincs keret az új hardverekre ezért kérdezem én, mit lehetne tenni, hogy a gépem gyorsabb legyen? Leformázni mind a két merevlemezt, szóval teljesen letisztítani, újratelepíteni a rendszert, és talán gyorsabb lenne a gépem? Egyébként rendesen működik a számítógép csak néha iszonyúan belassul, pl megy a youtube,fb,gyakorikérdések,googlezok közbe és néha mikor átváltok a fülek között jópár másodpercet várni kell és a böngésző leáll.. ez lehet a böngésző problémája, de total commander-ben is tapasztaltam ilyet, hogy leáll. Esetleg a 2 magos athlon-t újra kéne pasztázni, mert lehethogy túlmelegszik? Egyékbént olyan 60fok körül van a proci és a vidikari is. (vidikarit már rendeltem újat) És kb másfél órája kapcsoltam be a számítógépet, nem terheltem le a procit semmivel, szóval ráférne a pasztázás úgy gondolom. De azért arra is gyanakszom, hogy a HDD-k tele vannak szeméttel 2008 óta, pedig CCleanert használok, és az előbb defrageltem a hdd-ket (windows defragmenter-el)

Esetleg valami tipp, hogy mit tehetnék ez ügyben?


2014. szept. 3. 16:02
 1/8 soccerway ***** válasza:
A windows lehet lassú, ha újratelepítés után se jobb, akkor más gond is van. első körben megnyitod a feladatkezelőt és megtudhatod mi eszi a gépet.
2014. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neked akkor most van egy 2008 óta futó xp a gépeden?
2014. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom a töredezetségmentesítést, dob a gépen kicsit, a pasztázás se árt, töröld a felesleges fájlokat, és még egy tanács (nekem egyébként 13 éves a gépem), ne nyismm meg mindent egyszerre a neten, mert az lassít mindent, főleg akkor ne ha az oldalak tele vannak flash tartalommal, egyébként egy újratelepítés sem ártana, de ha nem akarod akkor mindenképpen tisztísd meg a felesleges szeméttől!
2014. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. 32 bites Windows 7-et használok, csak ugye nem formáztam egyik hdd-t sem amikor átálltam erre a Windowsra. A töredezetségmentesítést előbb végeztem windowsal(defragmenter) de lehet hogy keresek külön programokat is. HDsentinel szerint mind a két merevlemezem rendben van, a WD 100%-os viszont a Hitachi kondíciója csak 98%.
2014. szept. 3. 16:18
 5/8 anonim ***** válasza:

A pasztázás nem gyorsítana. Viszont ha 2008 óta fut a rendszered újratelepítés nélkül, akkor a rendszerlemez formázása és újra telepítése esetleg segíthet. Pláne, hogy nem tiszta telepítést csináltál, csak úgy ráfrissítettél a régire.


Igazából nem írtad le, hogy mennyi erőforrásból kell gazdálkodnia a rendszernek, de az Win7 nem az a takarékos fajta. Jó sok memória és processzoridő kell neki.


A youtube-on a HD videókkal jobb ha nem próbálkozol, mert lehet, hogy videokártyád sem elég hozzá.


A 60 C°nem kevés, de nem is olyan sok, hogy amiatt lefagyjon a rendszer.

Böngészőt viszont lehet, hogy választhatnál valami karcsúbb, fürgébb, kisebb étvágyú fajtát.

2014. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3Gb DDR2-es ram, GTS 450 1Gb GDDR5 (ezt vettem még úton van-használt), és 450W táp. Akkor milyen Win-t használjak? 8-as jobb olyan szempontból, hogy kevesebbet fogyaszt a Win7-nél, és gyorsabb lenne? Vagy pont ellenkezőleg, és jobb cuccokra van szükség? És böngészőt milyet ajánlasz? Mozilla nálam a Chromenál is lassabb..
2014. szept. 3. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:

A win 8 lutri olyan szempontból, hogy az alaplap már valószínűleg nem támogatja, ennek ellenére lehet hogy minden meghajtó feltelepül és gyönyörűen elfut.

A 3 GB memóriával elvben már mennie kellene a win 7-nek is.

Mindenképpen csinálj egy tiszta újratelepítést.. (Op rendszer után alaplapi driverek, perifériák driverei, videokártya meghajtója, majd rendszervisszaállítási pont létrehozása)

...és rendszervinyónak nem ártana egy újabb, pörgős darab. Nem kell hogy nagy legyen, csak pörögjön 7200-at. Nem szoktam használt vinyót ajánlani, de mivel azt írtad, hogy nincs nagyon kereted rá, most kivételesen azt mondom, hogy válassz egy 100/100-as darabot. [link] A régiek meg jók lesznek adattárnak.


Én mostanában találtam rá a Maxthoon Cloud böngészőre és egyelőre egészen kellemesen elvagyok vele. (Tud magyarul is.)

2014. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazából tegnap ugye már tisztogattam a gépet különféle progikkal és azóta nem fagyott és lassult. De köszi a tippeket, megfogadom.
2014. szept. 4. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!