Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GAINWARD PHANTOM, ZOTAC AMP...

GAINWARD PHANTOM, ZOTAC AMP vga, jó márka? Nagyon sok válasz kellene. Köszi.

Figyelt kérdés
Szerintetek? Mennyire megbízhatók VGA-ban? Jó lenne ha Sokan írnátok! Zotac AMP editon? GAINWARD PHANTOM? Ez a kettő ami érdekelne! Felső kategóriás Nvidia.
2014. szept. 2. 13:26
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

A 780 ti élettartama túlmutat a garancián. Feltételezem hogy ultrában futtatnál mindent full hd-n. Viszont a helyzet, hogy ugyanezt, nagyjából hasonló élettartamig egy 100.000-el olcsóbb kártya is meg tudja venni. És ezért mondom, hogy nem érdemes a 780-ra költened.

Ha van rá pl 3 év garancia, mit csinálsz ha valami miatt elhalálozik a 4. évben? A bonyolult elektronikánál ez igencsak lehetséges.

Ugyanúgy látnád a dolgokat egy olcsóbb kártyával is és nem tudni, hogy mit hoz a jövő.


Ha tippelnem kell, a következőkre gondolnék. Játszhatóság szempontjából (ultra és fHD): A 780-as kártya, ha nem történik semmi baja, akkor elég lesz a következő 4 évben. Tovább lehetetlen tippelni, hisz lehet, hogy olyan új grafikus áttörések lesznek, hogy 4 év múlva már szaggatni fog a half life episode 3 :) Hisz gondolj bele, 4 éve még Alan Wake-el, Bad Company 2-vel játszottunk, azóta hatalmas újítások történtek. De ha csak 6 évre tervezünk, akkor is visszanézve, egy Mass Effect, Crysis Warhead, Fallout 3, Stalker Clear Sky izzasztotta a gépeket, ami ma már nem áll leejtős grafikailag.


Ha most megveszel egy 200000 forintos kártyát, valószínűleg teljesítményben ugyanott leszel 2018-ban, mintha a sima 280-at vásároltad volna. Futni fognak a játékok high-ban (már nem a minden téren maximális beállítások mellett), de a mai krátyák is ugyanúgy hozzák ezt a szintet, a gyártás olcsóbbá válásával pedig olyan középkategóriás kártyák lesznek (beleszámolva a forint romlásának ütemét) 300 euró környékén, hogy lepipálják a mai gtx 280 ti-t.


Remélem ebből azért látod, hogy vannak elektronikai termékek, amelyeknél egy bizonyos ár felett nem kapsz + teljesítményt. Hosszú távon semmiképpen.

2014. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Hááát! Igencsak gondolkodóba ejtettél! Még kb 1 hét van a vásárlásig. Alszom rá egy párat. Viszont 780 gtx az 140 körül már lenne amp editon is esetleg? Meg a kérdésben lévő márkák szerinted?
2014. szept. 2. 16:04
 23/45 anonim ***** válasza:

AMP-ről nem is hallottam még. A Gainward jó kártyákat készít. A Zotac elsődlegesen a mini pc-k piacén mozog otthon, én a gtx 750ti változatokat nézegettem tőlük, mert mini-itx gépet építettem és azok fértek volna bele. Ugye az alap közös, innen már csak minimális húzások és a hűtés kialakítása az, ami eltér. Szerintem mindegy, hogy melyik gyártó mellett teszed le a voksodat, drasztikus különbség nem lesz közöttük.


Tesztek alapján a zotac 780ti-asa a sima 780ti-nél is jobb: [link]

Viszont a különbség (3-4 fps) megint nem indokolja a 100000-es felárat. Ha mindenképp csúcskártyát szeretnél, akkor a sima GTX 280-at vásárold meg és elég lesz arra, amire szeretnéd, addig ameddig szeretnéd. S a végén majd úgy tudod eladni és venni egy akkori csúcskártyát, hogy még mindig tartja majd az értékének a harmadát.

2014. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Gtx 280 nem kevered valamivel az régi nem?
2014. szept. 2. 16:45
 25/45 anonim ***** válasza:
jaja, mellé ütöttem. Szóval 780 akart lenni az a 280 a szövegben :)
2014. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

[link]


Én elgondolkodnék ezen is, bár ide lehet már gyenge lesz az a proci

2014. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
jaja az r9 295x2 leveri a gtx 780ti-t csuklóbol. Amúgy meg amd-vel semmi szoftveres probléma nincs. Honnan szeded ezeket? 4 éve amd-t használok és sokkal kevesebb bajom volt eddig vele mint az nvidiával, bár azzal se volt sok baj csak 1x amikor letörölte magát..
2014. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Srácok! Nem akarok több AMD kártyáról hallani! Egyáltalán nem érdekel.
2014. szept. 2. 19:48
 29/45 anonim ***** válasza:
Lenne egy kerdesem kedves kerdezo lehet hogy mar elhangzott! Remelem nem lesz harag erte! Milyen vga-d van?
2014. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Gigabyte 770 oc 4GB most adtam el! Ilyenem volt. Mért lenne harag! Van aki AMD ,van aki Nvidia. Kinek mi. Én Nv-s vagyok.
2014. szept. 2. 21:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!