Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri megvenni 24ezer Ft-ér...

G.norbi92 kérdése:

Megéri megvenni 24ezer Ft-ér egy Gigabyte R9 270 2GB DDR5 256 bit windforce-os videókártyát?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 07:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

2.: akinek van egy csöpp esze, nem vesz ATI (AMD Radeon) videokártyákat... :-)



Isten szerelmére,menjél már fanboykodni máshova...

2014. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Igaz Mondó, szépen kértelek már egyszer, hogy takarodj!

Kérdező: gyártói/bolti garancia van?

G.

2014. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Igaz Mondó: Már épp föllélegeztünk, hogy megszabadultunk Malját Róberttől, erre jössz te...

És légy oly szíves, áruld el, hogy mi a f#szt érsz te egy kib#szott nicknévvel? A kártyával kapcsolatban, túl szép, hogy igaz legyen.

2014. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Videokártya


egy olyan "alkatrészről" beszélünk a PC belvilágán belül amivel záros határidőn belül egész jól elvagyunk, a jó minőségű szórakoztatás egyik legfontosabb alkatrésze , de egyszer csak elavul. Van aki 2 évente van aki 5 van aki 10 évente cserél videokártyát. Nem mindenki engedheti meg magának a 100.000 Ft-os kártyát, de azok közt is akik megengedhetik maguknak van olyan aki 30.000 Ft-nál nem költene többet rá bizonyos elvek miatt. Nem vagyunk egyformák. De mindenképp bármikor vesszük is, nagyon fontos az ár.

Nézzük az r9 270-et. 47.000-től -61.000-ig terjed az ára boltban. Tehát 24.000-ért féláron van. Erre mondják: túl szép hogy igaz legyen. Főleg ha még van rá garancia is. Jól meg kell nézni mit veszel, teszteld le előtte, vedd kézbe nincs-e külsérelmi nyom rajta stb. Ennyit erről.


Igazmondó pedig....egyszerűen nem értelek.

Halottad azt a mondást: -Ha csöndben maradtál volna bölcs maradtál volna?

Politikusok meg szókiforgatások...itt egy videokártyáról és annak áráról van szó amit megítélhetünk. Nem a teljes AMD és a teljes Nvidia kínálatról.


Remélem van már annyi eltöltött éved a szerviztapasztalatok alatt, hogy átment már a kezed alatt mindkét márkából 1000-1000 darab , hogy tiszta szívvel és ép ésszel nem ajánlod az AMD termékeit. Én azt mondom ide nem ész kell -ide pénz kell.

("akinek van egy csöpp esze, nem vesz ATI (AMD Radeon) videokártyákat... :-)"


A kérdező nem említette milyen minőségben és felbontással és milyen konkrét játékkal akar játszani a fent említett videokártyával. Ezt csak te tetted hozzá.

("úgyis a mai játékokkal akarsz FullHD-ben játszani, namármost pl a Watch Dogs ha ultrára állítod, kapásból felfal 3GB VRAM-ot... :-)")


Az R9 270 egy középkategóriás videokártya, 2 GB VRAM-al 47.000 Ft-tól kapható. Ez is 100.000 alatt van :)

("én sehol nem írtam hogy 200 000 Ft-ért vegyetek nVidia-t, van 100-on alul olyan, ami tökéletesen elvisz mindent, amit akarsz + nincs vele gond! :-) ")


Nézzük ezt a videokártyát Watch Dogs alatt FHD-ben Ultrán:

http://www.youtube.com/watch?v=w7NxAnL_bIY

Megy?

Megy. átlag olyan 37 fps-el Ultrán. Egész jó.

Akkor most politikust játszok:

Ajánlod a kártyát 24.000-ért? Nem ajánlod ,mert ez egy AMD videokártya.

Nézzünk egy 24.000 Ft-os Nvidiát Watch dogs alatt FHD-ben. Nézzünk egy GT730-at

http://www.youtube.com/watch?v=ob8w1K44RQw

Megy?

Megy.

igaz 21 fps-el és csak LOW beállítással de megy.


De te mégis az Nvidiát ajánlanád, nem baj ha szaggat low-on, az a lényeg, hogy megbízhatóan szaggasson és megbízhatóan legyen gyengébb az ugyanannyiba kerülő 3x erősebb AMD társánál. Azt viszont nem veszed figyelembe amikor megbízhatóságot ajánlasz, hogy egyszer a megbízható kártyát is ki kell dobni mert kevés lesz. Erről írtam a mondandóm elején.

Nem muszáj az AMD-nek sokkal megbízhatóbbnak lennie az Nvidiánál és azért nem, mert egyszer úgyis ki lesz dobva tökmindegy milyen márkának hívják. 2 év -5 év -10 év, embere válogatja, de egyszer repülni fog. A kérdezőnél is.

Szóval megint csak ismétlem önmagam. Maradj bölcs. Ha válaszolsz maradj a kérdésnél. Légy nyitott.

Nem kell mindenhez hozzászólni ami itt a GYK-n megjelenik.

A válaszaidból és a hasznosság mérő alapján megítélnek az emberek. Ez is elmond rólad mindent egy ismeretlen számára, hogy mennyire lehet téged és a válaszaidat komolyan venni. Van ott a válaszod alatt 3 kéz is. Ha értelmes választ adsz akkor számíthatsz értelmes értékelésre. De sokszor értelmetlen válaszokra rányomják a piros kezet is, csak mert értelmetlen, nem segít a kérdezőn. Ez így van rendjén.

Szóval kedves Igaz Mondó: -sok sikert a további válaszokhoz!

2014. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Így születnek a "túl szép, hogy igaz legyen" ajánlatok.

[link]


Ez nem jelenti azt, hogy amit neked ajánlanak az hamis, vagy hibás, de légy óvatos.

2014. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valaki nem igazán fizette az adót/áfát :D
2014. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Olyan kérdésem lenne még, hogy ez a kártya és a Q9550-es proci gyári órajelen milyen párost alkotnanak?
2014. aug. 29. 02:16
 18/19 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint a legtöbb esetben ez a proci még kihozza a maxot a kártyából. :)

2014. aug. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Félreértés ne essék, én nem azért írok ide megint, mert mindenkinél mindent jobban tudok, vagy mert egy szervízben 2000 videokártya átment a kezem alatt... :-)


...csak volt egy "kedves" barátom, aki felhívta a figyelmemet arra, hogy olvassam el az utolsó üzenetet ezen a témán, gondolom a #14-es számú higgadt vérmérsékletű emberre célzott, aki azt javasolta nekem, hogy bölcsebb maradtam volna, ha csöndben maradok... :-)


Nos elolvastam a hozzászólásodat, ez már sokkal joban a kérdésre öszpontosít, de mégis érezhető benne, hogy rám irányul... :-) ...ha megfigyeled a legtöbb helyen mindig a kérdésre válaszolok, csak aztán jön pár ember aki mindent jobban tud... :-) ...az meg hogy válaszolok nekik is, hogy lesüllyedek a szintükre, azt fel lehet fogni egyfajta védekezésnek is, bár igazad van azt is felesleges, mert csak olaj a tűzre! :-)


Továbbá megemlítem, hogy én nem azért járok ide, hogy emelkedjen a %-ékpontom... :-) ...a rendszert ki lehet játszani, pl. ha sokhelyen hozzáférsz, más-más felhasználói neveken, mindig magadra fogsz szavazni... ...figyelj ismerem az embereket! :-)


Erre a válaszomra is leértékelést fogok kapni, mert aki meglátja "Igaz Mondó"nevét annak egyből görcsbe rándul a gyomra és leszavaz, egészségére... :-)


Nos jöjjön a válaszom, tehát megnéztem az említett videókat, alolvastam a leírásokat, megnéztem milyen videokártyákat használtak a videok alatt:


1.: Sapphire R9 270X Dual-X 2GB OC

[link]


2.: PNY GT 730 1GB DDR3

[link]


Ha egy épelméjű ember mindezt megnézi... ...egyből feltűnik neki, hogy már eleve idiótaság két olyan videokártyát összehasonlítani, amelyek alapvetőleg eltérnek egymástól:


1.: Sapphire R9 270X Dual-X 2GB OC

csak a lényeg: 2GB VRAM és DDR5-ös memória, 50 000FT

http://www.youtube.com/watch?v=w7NxAnL_bIY


2.: PNY GT 730 1GB DDR3

csak a lényeg: 1GB VRAM és DDR3-as memória, 20 000Ft

http://www.youtube.com/watch?v=ob8w1K44RQw


Nos így hülyíteni a népet? Igazad van valóban bölcsebb az ember, ha nem szólal meg! :-)


Nektek is sok sikert a politizáláshoz! :-) Abban igazatok van, hogy aki hazudik valami oknál fogva azt többre értékelik, talán mert az emberek zöme hazudós, és azokkal jobban szimpatizálnak... :-)

2014. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!