Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri megvenni 24ezer Ft-ér...

G.norbi92 kérdése:

Megéri megvenni 24ezer Ft-ér egy Gigabyte R9 270 2GB DDR5 256 bit windforce-os videókártyát?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 07:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Igen, de ez az ár annyival a piaci (a használt piaci is) árak alatt van, hogy kicsit túl szép ahhoz hogy igaz legyen.

Szóval nagyon nézd meg miért fizetsz.

2014. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Megérni megéri megvenni, csak nem érdemes, két szempont miatt:


1.: úgyis a mai játékokkal akarsz FullHD-ben játszani, namármost pl a Watch Dogs ha ultrára állítod, kapásból felfal 3GB VRAM-ot... :-)


2.: akinek van egy csöpp esze, nem vesz ATI (AMD Radeon) videokártyákat... :-)


(hiába mondja egy-két teszt, hogy az AMD Radeon 0.2 tizedponttal jobban teljesített egy tesztben, és kiába mondják, hogy jobb az ár/érték aránya... :-) ...tudod amit sokan ajánlanak, és nyomnak az már eleve gyanús... ...gondolj a Facebook-ra, egyedül Mark Zuckerberg-nek jó, mert kitalált valamit, ami már létezett, és összegyűjtötte egyhelyre a sok barmot... ...akiknek a szókincse kb. a "vok", meg "pucciccá" :-))

2014. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

"Megérni megéri megvenni, csak nem érdemes, két szempont miatt: úgyis a mai játékokkal akarsz FullHD-ben játszani, namármost pl a Watch Dogs ha ultrára állítod, kapásból felfal 3GB VRAM-ot... :-)akinek van egy csöpp esze, nem vesz ATI (AMD Radeon) videokártyákat... :-) "


szóval szerinted csakis Nvidia GTX 780Ti (200.000 Ft) és ettől felfele létező Nvidia videokártyát érdemes mindenkinek megvenni :) a többit meg teljesen feleslegesen gyártják le...:)

2014. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

Ennyiért túl szép, hogy igaz legyen. De ha valóban működőképes, hibátlan kártyáról van szó, akkor nagyon jó vétel.


"1.: úgyis a mai játékokkal akarsz FullHD-ben játszani, namármost pl a Watch Dogs ha ultrára állítod, kapásból felfal 3GB VRAM-ot... :-)


2.: akinek van egy csöpp esze, nem vesz ATI (AMD Radeon) videokártyákat... :-) "



Most akkor jó vagy gagyi az AMD videokártya? Ugyanis te azt állítod, hogy egy középkategóriás kártya egy vadonatúj játékot fullHD-n, ultra minőségen elvisz. Különben minek állítanád fullHD-n ultrára a minőséget? Ha meg igaz, akkor nem 0.2 pontal jobb az nVidiánál a teszteken :)

2014. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
#3 Beteg dolog a CoD Ghost, meg a WD gépigénye alapján minősíteni egy kártyát.
2014. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Jééé örülök, hogy néhányan már legalább a Nick-nevüket vállalták! :-)


Tehát szép sorban:


#4-es felhasználónak:

Menj el politikusnak, olyan szépen ki tudod forgatni az ember szavát, hogy öröm nézni... :-) ...én sehol nem írtam hogy 200 000 Ft-ért vegyetek nVidia-t, van 100-on alul olyan, ami tökéletesen elvisz mindent, amit akarsz + nincs vele gond! :-)


#5-ös (Koplárovics Béci)

Neked nagyon jó a neved, kár, hogy Te is előszeretettel forgatod ki a szavakat! Szóval Béci "Barátom" csak neked most még egyszer leírom a lényeget: "Soha sehol nem mondtam, hogy az ATi (AMD Radeon) jobb vagy rosszabb, csak annyit mondtam, hogy aki jó, minőségi és megbizható videokártyát akar, ami ráadásul nem is lassú, az nVidia-t vesz!" :-)


#6-os (hypno)

Attól, hogy valaki nem neked ad igazat, hanem más véleményen van, más az értékrendszere nos nem hinném, hogy valaki is beteg lenne... ...de tagadhatatlan politikusnak Te is jó lennél! :-) (mellesleg a legtöbb gyerek játszani akar a legujabb játékokkal a legjobb minőségben, én csak elmondtam, hogy pl a Watch Dogs-al ez már nem fog összejönni ezzel a kártyával :-)) <--ez is igaz volt!


...és ha megfigyelitek, nem mindenkinek ajánlok nVidia kártyát, mert nem mindenkinek akarok jót! :-) Pl. Nektek soha nem kívánom, hogy megtudjátok mi a jó! :-)


...jaaa és még valami, azért hasonlítottalak titeket a politikusokhoz, mert azok között is csak 2 típus van, az egyik szar, a másik fos... :-)

2014. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A legutolsó nVidia kártyám egy 8800Gt volt, azóta csak Radeon van a gépemben, abból az okból kifolyólag, hogy olcsóbban nyújt nagyobb teljesítményt, ennyire egyszerű a képlet. Egyedi halk hűtővel jönnek 10-15k-val olcsóbban a kártyáik és ettől népszerűek. Minőség...nem volt sok vga-m, mert semmi baj nem volt egyik minőségével sem. Volt több mint 3 évig 4870-em, volt 7770-em, most van egy r9 270X a gépemben és semmi baja nincs, tökéletesen végzi a dolgát.

Írtam a Toshiba winchesterekről, hogy van velük baj, hát nekem azzal sincs semmi bajom, tökéletesen működik. Lehet itt általánosítgatni, csak nincs semmi értelme, mert egy fórumra nem azok fognak írni, akik elégedettek a kártyájukkal, hanem azok, akiknek baja van vele, így a statisztika nem releváns, nem tudod, mennyi eladott kártyából lett az a 20 rossz, amit a fórumozók megemlítetttek. Lehet, hogy az nVidiából azért hibásodik meg kevesebb, mert fele annyit sem vesznek belőle...


A kérdésre is válaszolva: 24-ért az nagyon jó vétel, ha tényleg hibátlan és van rá legalább 2 hónap garancia, annyi idő alatt kijön a rejtett hibája, ha van neki és vissza tudod vinni.

2014. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"#5-ös (Koplárovics Béci)

Neked nagyon jó a neved, kár, hogy Te is előszeretettel forgatod ki a szavakat! Szóval Béci "Barátom" csak neked most még egyszer leírom a lényeget: "Soha sehol nem mondtam, hogy az ATi (AMD Radeon) jobb vagy rosszabb, csak annyit mondtam, hogy aki jó, minőségi és megbizható videokártyát akar, ami ráadásul nem is lassú, az nVidia-t vesz!" :-) "


Pedig itt is azt írod, hogy csak az nVidia nem lassú. Tehát akkor az AMD lassú, nem? Pedig még középkategóriában is fullHD ultrát ajánlasz rá. Legalább saját magadat ne cáfolnád meg két soron belül. Persze lehet, hogy én vagyok a tapasztalatlan és egy lowend nVidia kártya 4GB (DDR3) memóriával fullHD ultrán viszi a legújabb játékokat. Minőségi? Megbízható? Ez csak a gyártón múlik. Az meg nagy arányban ugyanaz.

2014. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Van ra garancia? Mert ha nincs nem eri meg!
2014. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!