Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 vagy 8? Miért?

Windows 7 vagy 8? Miért?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik tetszik !! Azért mert !!
2014. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az értelmes választ!
2014. aug. 26. 14:03
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Értelmes kérdésre ,értelmes válasz !!
2014. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értelmes a kérdés a válasz viszont nem!

Ne irkálj többet légy szíves!

Értelmes választ szeretnék!

2014. aug. 26. 14:05
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Én még mindig azt mondom, hogy egy új gépre Windows 7-et rakj.

Nem lenne rossz a Windows 8, mert valóban gyorsabb valamivel, mint a 7 (bár ez inkább boot időnél észrevehető, megfelelő hardver esetén a 7 is szinte ugyan olyan gyors), DE:

-Olyan, mintha 2 oprendszer lenne összerakva. Egy hibrid fos. Asztali gépen a csempés felület használhatatlan. Laptopon is akkor van értelme, ha valami érintőképernyős tablet-laptop keverék.

-Valami korcs lista, start menü helyett: nincs normális start menü, ami elég idegesítő számomra, mert ha keresek valamit, akkor ott gyorsan ki is kereshetem kereső funkcióval, ott mindent elérek könnyen.

-kompatibilitási problémák


Neked kell döntened. Ha valami gyenge hardverrel rendelkező netezős laptopra vagy gépre akarod rárakni, akkor tehetsz egy próbát a Win8.1-gyel, de ha tényleg nem valami gyenge cuccról van szó (mint pl AM1 széria, gyengébb laptop procik (celeron, a4 stb) akkor én mindenképpen Win 7-et raknék fel. Stabil, sokkal kevesebbszer lép fel kompatibilitási probléma (igazából nem is nagyon találkoztam eddig ilyennel).


Szerintem a 7 a valaha sikerült legjobb Windows. Tudom, sokan mondják, hogy az XP volt a legjobb, de ott az indulásnál nem volt minden rendben azért, és még az SP3-mal, sok frissítés után sem volt olyan stabil, mint a 7.


Bocsi a regényért, egy szónak is száz a vége, szerintem Win7-et rakj fel.


Ezt pár napja írtam, nekem ez a véleményem

2014. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon értelmes kérdés !! Nekünk kell tudni ,hogy te melyiket tudod majd kezelni...fuck logic ..istenem !!
2014. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Asztali gépre amelyik tetszik, bár lassan a 7-es támogatottsága is lejár, így én inkább a 8.1-est tenném rá, a mostanság kapható laptopok esetében meg azért a 8.1, mert megfelelő drivereket már a 7-eshez is egyre nehezebb találni, így igazából választási lehetőséged is egyre kevésbé van.
2014. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

A válaszadók sokszínű hozzáállása is jól leírja a helyzetet...


Én kb 1 éve vettem új gépet, arra Windows 8.1-et tettem, meg egy Debian-t... ...nekem nem volt idegesítő a csempefal sem, azt sem vettem észre, hogy egyik frissítés után egyből az asztal jött be... :-) ...bár ezeket a frissítéseket a Chip magazin egyik melléklete is tartalmazta, csak tudnám minek? :-) ...gondolom, hogy valamivel megtöltsék a lemezüket... :-)


Tehát azoknak az embereknek szörnyű csak a Windows 8, akik nehezen szokják meg a változásokat, ami érthető is, de alaptalanul nem kéne lehurrogni az újabb dolgokat... ...nekem pl van olyan hardware-rem, amivel egy Windows 7 nem tud mit kezdeni... :-)


A laptopomra már csak a Windows 8-at tudtam feltenni, mert még az támogatta valahogyan a videokártyáját, a Windows 8.1 már gebaszolt az ATi (AMD Radeon)-nal... :-) ...ott is működött, de pl a 32 bites OpenGL-t kegyetlenül szarul hajtotta meg... :-)

(nekem meg programozás miatt kell fordítanom x86-ra is meg x64-re is)


Tehát hogy melyik és miért? Még a legelső válaszadó is jól mondta... :-) ...mindenkinek másért! :-)

2014. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

5. Válaszoló Köszönöm szépen az értelmes hozzászólást! Nagyra értékelem!


6. Nem azt kérdeztem!


7. Köszi, bár nem mondtam, hogy kell- e gépemre. Most 7-em van és eddig jó!


8. Megértem, hogy valaki nem úgy gondolkodik ahogy Én bár, lehetne valaki értelmesebb is!


De köszi mindenkinek!

2014. aug. 26. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:

#5:

"-Valami korcs lista, start menü helyett: nincs normális start menü, ami elég idegesítő számomra, mert ha keresek valamit, akkor ott gyorsan ki is kereshetem kereső funkcióval, ott mindent elérek könnyen. "


A keresés ugyanúgy van Windows 8.1-ben, mint a 7-ben: nyomsz egy Windows gombot és elkezdesz gépelni.

A "Minden program" részre is van más: az az alkalmazás lista vagy micsoda a Kezdőképernyőn (a lefele nyílra kell kattintani). De ez nekem sem jön be, aláírom, hogy sz@r.


A többi dologban 99%-ban egyetértek, a kompatibilitási dolgokat nem tudom hova tenni.


Sajnos vannak olyan helyzetek (főleg gyártók miatt), amikor nincs választási lehetőséged, csak a 8/8.1 mehet. Az én esetemben egy új ASUS notebooknál volt ez (nem ad ki drivert Windows 7-re az ASUS).


Nem mondom, hogy jobb a 8.1, mint a 7, mert nagyon nem így gondolom. Viszont nem is sokkal rosszabb, mint ahogyan sokan próbálják beállítani. A sima 8-hoz nem volt szerencsém, lehet hogy ezért nem értem ezt a nagy köpködést...


A Windows 8.1-et én is hibridnek mondanám, mint az #5-ös. És ha így nézzük, akkor a hagyományos fele szerintem teljesen rendben van (nagyjából ugyanaz, mint a 7). A csempés történet a másik fele, ez pedig nálam a "megtűrt" állapotban van. De szerencsére ezt általában nem kell használnom...

2014. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!