Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy videókártyára hogyan...

Egy videókártyára hogyan lehet visszarakni egy régebbi VBIOS-t?

Figyelt kérdés

Az adott kártya:


Asus R7 Series 250 1GB DDR5


[link]


2014. aug. 22. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy újat teszel rá, de javasolt az ilyenekkel nem kísérletezgetni, mert nem hiszed el milyen könnyen tönkre lehet vágni vele a hardvert.
2014. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Akkor nem ajánlott ezzel foglalkozni, mert könnyen kicsinálhatom a 20 ezres kártyámat :D


A régebbi bios annyiban lett volna jobb, hogy a hűtés szabályozás máshogy van.

A Fan Speed Auto érték 25%-on volt, és a kártya teljesítménye alapján szabályozta a program a hűtést. Komolyabb igénybevétel esetén 50% értékekre is felkúszott a fan speed, hogy a kellő hűtést megkapja a kártya.


A mostaninál az auto érték 40%, ami bőven sok amikor nem kap terhelést a kártya. (Akkor a gpu / memory clock értékek a minimalon vannak 300 / 600 értékkel.)

Ennek köszönhetően zajos is amikor nem játszok semmit. Zavaró tud lenni.

2014. aug. 22. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ezrét cseréltem rajta ventit :D De amúgy vannak programok, amikkel tudod szabályozni a venti forgási sebességét.
2014. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt meg hogyan csináltad?


A venti cserét? :D :D


-


A venti szabályzást pedig a gyári progival oldottam meg, hogy csináltam egy egyedi profilt 20%-os legkisebb ventillátor sebességgel. A hőfokok 30 körül mozognak így.

(Mostanság úgysem diablozok, várom már a seasonst. Addig nem is játszok már :D)

Így már alig hallani a vga morgását. Ellenben a táp és a cpu hűtőét. De azok is csak síri csend esetén hallhatóak, vagy ha nagyon odabújok a gép elé :D

2014. aug. 23. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést :D Vettem rá egy Arctic Cool vagy mi ventit, a gyárit meg leszereltem róla. Sokkal halkabb lett.
2014. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!