Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 60-70-80 ezres kategóriában...

60-70-80 ezres kategóriában miértnem APU-t ajánlotok?

Figyelt kérdés
nos egy 60-70-80 ezres gépben kijön egy pentium g3420 és a szerettet h81-es lap egy r7 260x nah és az apu ügyben kijön egy a8-5600K 4 gb 2000 Mhz-s ram egy normálisabb alap lap (nincs VGA) és nem értem mert a pentiumos gépben ha játszani akar akkor kell neki 1 új proci + egy új VGA is mivel avval persze lehet játszani de akkor az amd apujával is :D és szerintem egyszerűbb csak VGA-t venni mivel az a proci ami az APU-ban van azért nem egy rossz CPU persze ha csak cpu lenne eléggé drága lenne de ugye nem az :d és ezért érdekelne hogy miért jobb ha 2 dolgot kell fejleszteni csak 1 helyet? aki ilyen kategóriában vesz gépet az nem 1 hónap múlva fog javítani a gépen :D ráadásul apunál vesz még ram-ot azt máris újra megtáltosodik a gépe ami olcsóbb mint 1 VGA és a ram-ot is bővíteni kéne ugye :D szóval miért ajánlotok ebben az árkategóriában CPU+VGA-t ?

2014. aug. 12. 20:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
a 60-70-80 ezres keretbe nem fog tudni nagy játékteljesítményt elérni diszkrét VGA-val az hót ziher :D itt az a cél hogy élvezhetősen játszhass (30-35 fps)
2014. aug. 12. 21:09
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Azért kérdező,mert AZ ESETEK TÖBBSÉGÉBEN aki 60-70 ezerért vesz gépet játszani,az egy 13-14 éves kissrác szar anyagi helyzetben,aki összekuporgatta ezt a kis pénzt,hogy játszhasson.


Ő nem fog utána egyhamar 40-50 ezres kártyát venni a gépbe.


Ami azt illeti,egy H81+Celeron+R7 260X manapság egy elég jó teljesítmény ilyen áron.


A mai leggyorsabb Kaveri APU képes az R7 250 DDR3 szintjét hozni.

Mindezt 17-18 ezres lapban,45 ezres APU-val,meg 25 ezres 2x8GB 2000MHz+ RAM-al.

A8 eltörpül még egy R7 250X mellett is grafikai szempontból.


De ebben persze igazad van,ha valaki később tudja hogy venni fog egy erősebb kártyát,de játszani akar addig is normálisan (tehát nem egy Pentium IGP-n),akkor jó döntés lehet egy A8 is akár.

2014. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt 5800K-m egy évig,meg jelenleg is egy AM1-es IGP-vel játszok,de olvasok teszteket,meg volt egy 270X-em is,tudom mi a különbség egy APU meg egy dVGA között.


És én nem a teljesítményéért vettem akkor 30 ezres lapot,meg 30 ezres APU-t rohadt drága RAM-okkal mert hülye voltam,hanem mert egyszerűen olyan rendszert akartam,hiába tudtam hogy CPU + dVGA erősebb lenne.


Viszont itt általában a maximális játékteljesítményre mennek az emberek.


Mondom ezt olyanként,aki nem a Pentiumot,meg az LGA1150-t nyomja le minden ember torkán,de itt a vak is látja,hogy egy Celeron/Pentium + 250X/260X mindenképp erősebb egy APU-s rendszernél,és ezt nem szégyen beismerni,hatalmas teljesítmény az AMD-től A8,A10 APU-k,a jelenlegi CPU architektúrájuk legjobbja van benne,úgy hogy osztozik a helyen egy hatalmas,és a konkurencáihoz képest villámgyors IGP-vel.Mindezt korrekt TDP kereten belül,és 32nm-en.


Viszont ettől nem fogja jobban megérni annak,aki a legerősebbet akarja 60-70 ezerért.

2014. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BM-Striker ***** válasza:
100%

Itt az helyzet, hogy A H81-el lapba lehet egy i5-öt rakni később, ami erősebb, mint akármi a FM2+ platformon.



A H81 chipet fapados, de általános célra tökéltessen használható, még egy i5-höz is.



Akinek "játékra" kell a gép annak nem APU-t fogok ajánlani, mert az felhasználó hatalmasat fog csalódni a "gamer" gépében.



Én teljesen tisztában vagyok azzal, hogy gyenge GPU-val is tökéletesen jól lehet játszani, de az hogy úja gépen nem tud valaki high-on játszani az lehangoló.


A Pentium-ok egyáltalán nem gyengék. Egy alapórajelű A8-hoz vagy Athlon 7*0-hez képest nincsenek nagy lemaradásban a játékok nagy részénél.



Azok a játékok, amik 4 magot igényelnek, a GTA4 kivételével, egy olcsó APU-s konfiguráción se futnának jól.

2014. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én agyátalán nem akarom leszólni az APU-s gépeket, de azon a véleményen vagyok, hogy aki netezésre/filmezésre használja a gépét az vegyen apu-t, aki komolyan játszani akar annak dVGA való!
2014. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 BM-Striker ***** válasza:
Én magamnak inkább építenék egy APU-s gépet, mint egy egy ilyen Pentium-H81-260x-et ilyen áron pl.
2014. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!