Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokat számít + két ventilátor?

Peteraveiro kérdése:

Sokat számít + két ventilátor?

Figyelt kérdés

a gépházban lenne elől lent és az oldalán


sokat segít a hűtésben?


2014. aug. 11. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, megéri berakni.
2014. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Oldala helyett inkább hátul vagy felül legyen. De milyen ház, és milyen konfig, most hol és mennyi van benne?
2014. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a gépház Kolin CXAP 28OP

ebben gyárilag elől lent és az oldalán van ventilátor


alaplapom asrock n68c-s ucc


cpu amd phenom x4 9600BE a hűtés egy lc power lc-cc-95


ram 4gb ddr2


videókártya gigabyte radeon hd 6770


tápegység cooler master thermal master 500w


és a tápnak,cpunak,vid.kártyának lefelénéz a ventilátora

2014. aug. 11. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:

"ebben gyárilag elől lent és az oldalán van ventilátor"


Nem inkább ventilátorhely? Érdekes lenne egy 6000 Ft-os ház gyárilag 3 ventilátorral.:)


Gyárilag elöl van benne 1 venti, hátra tegyél még egy 120mm-est, oldalra felesleges.

2014. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ő én ezt a "elől lent" 1db-ra értettem bocsi! :D


ezt a "hátra tegyél" úgy értsem hogy a táp és a cpunál? legyen tehát ezeknek adja a friss levegőt? vagy forgassa az az fordítva tegyem a ventilátort?


és ha ott az oldalán gyárilag van akkor az felesleges? semminek nem ad hűtést?


mert igazat megvalva jobban tetszik oldalt a venti :D

2014. aug. 11. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmit se ér az oldalsó. Több VGA-nál lehet hogy van értelme, de amúgy többet ér máshol.

Elöl és alul (és oldalt) bemegy a levegő, hátul és fent kifúj:

[link]

2014. aug. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a képet,csak sajnos én nem így birom rendezni a dolgokat mint a kép alapján.


annyit birok tenni hogy,az oldalt lévő ventilátort a hátuljához teszem,

gondolom azt meg fordított helyzetbe tegyem hogy kifújja?!


sanjos az alaplapomra 3 ventilátort tudok csatlakoztatni de abból már 1-et el vesz a proci hűtő.


akkor az enyém úgy fog kinézni hogy,

elől egy venti és hátul.


csak nekem a táp,cpu,vid.kártya ventije ugye lefelé néznek így a hátsó ventivel kell gondolkodni hogyan tegyem be,ilyen esetbe befelé fújja a levegőt vagy ki?

mert a képen kifele fújja,de nálam nincs annyi ventilátor és a hardwerek ventije is máshogy vannak. (így lehet elrendezni) a cpu ventijét nem fordítom meg mert, akkor szembe néz a táp ventijével és így elszívják egymástól.

és ezért gondoltam arra hogy,az oldalán benne hagynám a ventit és friss levegőt fújjon a cpunak de ha semmi értelme akkor fel rakom hátulra.

2014. aug. 12. 09:24
 8/9 anonim ***** válasza:

A képpel csak annyit akartam szemléltetni, hogy melyik ventilátornak milyen irányba kell fújnia. A hátsó mindenképp kifelé fújjon.


Molex csatira is lehet kötni a ventilátort átlakaítóval, vagy lehet venni 3 vagy 4 tűs elosztót.

[link]

[link]

2014. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2014. aug. 12. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!