Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért mondják az AMD-re, hogy...

Mért mondják az AMD-re, hogy nem jó?

Figyelt kérdés
Sok videót láttam ahol az Intelt az égbe dicsérik az Amdt meg lenézik/lefikázzák. Mért lenne az Amd rossz? Én évek óta Amds vagyok és megvagyok vele elégedve.
2014. aug. 9. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még olyat hogy rossz lenne.


Lehet beszélni ár-teljesítmény arányról,fogyasztásról,fejleszthetőségről,1/sok szálas teljesítményről,melegedésről,viszont ilyen hogy "nem jó",egy értelmetlen jelző .

2014. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyvalamit szögezzünk re.

Az AMD nem rossz.

A baj azzal van, hogy a jelenlegi CPU családjaik már elavultak. Gondolj bele, hogy az FX már megjelenéskor is elavultabb volt, mint az akkori Intel széria. És mikor is jelentek meg az első FX-ek? Na ugye :D

Egyszálas teljesítményben nagyon rosszak, általános felhasználásra, játékra nem igazán jók. (játékoknál a felépítésükből fakadóan hajlandó a játék FPS droppokra.

Olyan gépekbe érdemes inkább beletenni őket, ahol olyan alkalmazásokat használnak, amik kihasználják a sok szálat, de pénz nincs komolyabb Intelre (i7, lga2011 stb stb)

Az alaplap alájuk több, mint 20 ezer Ft. Kell rájuk hűtő is. Nem azzal van a gond, hogy nem hűtik le a processzort, hanem a hanggal. Azt hosszú távon senki nem fogja tudni elviselni, ezt tapasztalatból mondom.

A melegedést itt most nem hoznám fel, mert a Haswellek nagy része még jobban melegszik a rossz kialakítás miatt, tuningnál ezért is szoktak sok esetben kupaktalanítani.


Másik részen van az APU, amire ráfeküdt az AMD. Erre tettek fel mindent.

Az biztos, hogy ez a jövő, de sajnos mindig csak ígéretek vannak, teljesítményben lényeges előrelépés nincs.

Ebben közrejátszik a DDR3, illetve, hogy a gyártástechnológiájuk határán vannak.


Az AMD-nek egyszerűen nincs nagy teljesítményű processzora. Az FX 8320 kb az egyetlen jó vétel AM3+ platformon, de az is csak a középkategória alja.

A 9000-res szériát hanyagoljuk, annak nincs semmi értelme.


Kétségtelen, hogy az Apu a jövő, de van egy olyan érzésem, hogy az Intel lesz ennél is a befutó. A Skylake-ben már ők is nagyobb hangsúlyt fognak fektetni a grafikai egységükre, és ha nem is egyből, de szépen lassan szerintem be fogják érni az AMD-t, és le is fogják hagyni itt is.

Kíváncsi leszek, hogy a DDR4 milyen hatással lesz az Apukra.

2014. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy honnan nézzük. Innen az AMD jobb , onnan az Intel.
2014. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2.

AMD FX tulajdonos vagyok és részben kicsit alaptalan, amit mondasz.

Vegyük például, hogy játékra nem jó. Miért nem jó? Nekem semmi gondom nincs vele, viszi őket nagy felbontáson, még az újabbakat is és nincs akadás.

Alaplapot már újonnan lehet kapni hozzá 16-17 ezerért, a hűtő, amit alapból adtak hozzá nekem (kicsi, piros, halk) és nagyobb terhelésnél is képes 50 fokon tartani a processzort, illetve mint leírtam, elég halk, még akkor se zavaró, ha csend van a lakásban.

2014. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BM-Striker ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy rosszak, csak az Intel-ek a legtöbb esetben jobbak.


Ha egy processzor az igényedet kielégíti, akkor jó, márkától függetlenül.

2014. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, ezzel én is egyetértek, hogy az Intel jobb, de viszont drágább is és szerintem egy átlag felhasználó igényeit többnyire ki tudja elégíteni egy AMD is.
2014. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én amit írtam, azt tapasztalatból írtam.

Nem tudom, hogy te milyen hűtőt kaptál hozzá, de amit az enyémhez adtak, az eszméletlen hangos volt, csak akkor lehetett elviselni, amikor alapjáraton ment.

Igen kielégíti. Annyi pénzért újonnan max olyan lapot kapsz, ami elviszi a processzort, de tuningolni nem fogod tudni vele.

És ha már veszel egy 8320-at, akkor ahhoz úgy is venni fogsz hűtőt is, illetve a lap sem olcsóbb.

Akkor meg már ott vagy, hogy tudsz venni egy i5-öt.


Én is használtam FX-et. Vettem rá hűtőt, tuningolva is volt.

De még így is eszméletlen, hogy néha mennyivel gyorsabb az Intel, pedig a két processzor között nem sok árkülönbség volt, és most nem játékokról beszélek.

Igen, elég egy átlagfelhasználónak, de ha azt nézzük, hogy a 8320 árából kijön egy i5, akkor inkább azt veszem.

Egyedül talán a 6300 jó vétel átlag felhasználásra.

2014. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó okfejtés 2#-es

Engedd meg hogy elmondjam én is a meglátásom.

Ugye azt hallani AM3+ elavult, APU-é a jövő.

Jelenleg az új APU-k FM2+ -os foglalatúak és FM1-ről hány év alatt jutottak ide? :) olyan sebességgel cserélgették a foglalatokat mint más az alsógatyát. Megvettél egy APU konfigot mire hazahoztad elavult :)

Itt van ugye a mai APU-k teljesítménye. Nem tudom hova határoljam , hova soroljam, kinek ajánljam az ilyen gépeket. Olyan "mindenes" kategóriák, böngészni, filmet nézni, torrentezni, kisebb munkákra, régi játékokra....de sehova nem sorolhatóak...

És erre tesz fel az AMD mindent!

Egy olyan rendszerre ami egy kicsit mindenre jó, de komolyabban már nem....

Egy APU-t mindenképp az Ár szempontjából is nézni kell, valamint szerintem szét kell szedni külön CPU és külön iGP teljesítményre. Valaki nem akar játszani, annak ajánlható az APU, de ha valaki a játékra teszi a hangsúlyt, akkor az IGP részről kell csak nézni az APU-t , a proci részét el kell felejteni. Ilyenkor jön az, hogy majdnem ugyanabban az árban külön CPU-s és külön diszkrét VGA-s gépet ajánl az ember aminek a grafikai teljesítménye jóval jobb egy APU-s rendszernél.

Tudjuk, hogy ha játék szempontból nézzük az APU-kat, a rendszermemória sebessége: a DDR3 az egyik dolog ami visszafogja őket játékban. Összevethetjük a 45.000 Ft-ba kerülő A10 7850K grafikai teljesítményét egy 30.000 Ft-ba kerülő DDR5-ös R7 260X-el? Melyik jön ki győztesen? Persze, hogy a diszkrét vga. És közöttük van még egy 15.000 Ft különbség ami a proci ára kellene legyen az APU-ban. 15.000-ért is lehet venni új különálló procit.

Szóval erre tette fel a jövőt az AMD ?

Egyre erősebb igp-vel ellátott APU-kat fog gyártani?

Lehetséges.

Lehet, hogy a DDR4 elterjedésével már tudnak olyan APU-t csinálni amiben az IGP eléri a 30.000 Ft-os (alsó középkategória) diszkrét vga-k teljesítményét. Mennyibe fog ez kerülni?

Ez ugye benne lesz egy proci mellett, amit a jövőre nézve nem akarok jósolni, de talán gyártanak 6 és 8 magost is.

Persze foglalatváltással mert szerintem az FM2+ sem lesz túl hosszú életű.


Tehát vegyük alapul ezt a koncepciót: a minél gyorsabb rendszermemória használata (DDR4), hogy jobb és gyorsabb igp szülessen és minél több mag az APU-ban , mindez nagy frekvencián.

Meg lehet ezt csinálni? Egy darabig meg. És mennyibe kerülne egy ilyen APU megjelenéskor? 60-90.000 Ft? :))

Biztos vannak ennek a integrálási mániának is határai, szerintem méretbeliek is és igp -nél az alsó középkategórián túl nem hinném hogy van tovább...

Akkor mi lesz az AMD-vel?

Szerintem nem véletlenül hagyja a fenébe az Intel az igp fejlesztést a prociban és nem görcsöl vele, sőt szerintem röhög a markába. Ők megelégszenek egy olyan igp-vel ami alap dolgokra jó. Tudják, hogy ha valaki játszani akar, az vesz külön játékra való videokártyát és normális procit.

Nem szórakozik az AMD integrált mániájával.( Legközelebb már hangkártya meg hálózati kártya is lesz egy APU-ba integrálva, lassan elfelejthetünk alaplapot venni,mert nem fog kelleni :))) Lesz egy kis darab nyák azon a kivezetések és a nyákon egy proci-foglalat.

Ennyi :DDD

2014. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Akkor én nagyon félreértettem az APU lényegét.

Én úgy tudtam, hogy nem azonos az Intel féle CPU+iGPU egy lapkán párosítással.

Sokkal inkább egy egyesített CPUGPU, ahol a mindkét fél képes ellátni a másik feladatát, ha szükséges.

2014. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BM-Striker ***** válasza:

Az APU lényege, a heterogén működés, és közös hozzáférésű memória.


A Kaveri egyedüli hibája, hogy nem elég magas az órajele, IPC-ben egyértelműen jobb, mint egy hasonló óreajelű Trinity kisebb fogyasztás mellett.



Egyértelmű, hogy nem lehet egy erős GPU-t CPU-t egy csomagba rakni normális TDP osztály megtartása mellett.


A diszkrét VGA-knak mindig is lesz piaca.

2014. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!