Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak engem idegesít ez a...

Csak engem idegesít ez a fogalmazásmód?

Figyelt kérdés

A processzorhúzással kapcsolatos kifejezésen akadok fent, akárhányszor hallom. Kicsit emeltem a szorzót (nőtt az órajel), és ekkor jön a klasszikus kérdés: "magonként emelted"?

Hogy lehet "nem magonként emelni"? Mert szerintem rohadtul nem tudom megcsinálni, hogy csak a 3. meg a 8. mag órajelét emelem, a többit hagyom úgy.. Kérdésem tehát, helyes ez a fogalmazás (magonként emelted az órajelet), vagy én vagyok hülye?



2014. aug. 6. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Tényleg idegesítő dolog a hülyeséget olvasni, az fix. De nem lehet mit kezdeni az ilyenekkel.
2014. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem megfogalmazási hiba, hisz érthető , hogy mi a kérdés.

A felháborodás viszont jogos, hiszen nem tudod magonként emelni egy 8 magos proci órajelét, az összesé emelkedik ha húzol. Úgyhogy a felháborodás a tudatlanságra , tájékozatlanságra, butaságra nézve jogos.


Megfogalmazási hibának hívnám az alábbit:

"Fel lehet boostolni monitort?" a kérdező egy 1440x900 pixeles monitorból szeretett volna csinálni Full HD monitort. Nem is a hardveres tudatlansága ütött szíven hanem az a szó amit ő maga talált ki : boostolás.

Miért nem használta a "feljavítani" szót helyette? Nem ismer egy ilyen egyszerű magyar szót, hogy: javítás? Miért kell holmi kitalált angol szleng szavakkal beszélni, ráadásul hülyeséget kérdezni? Csöndben maradt volna, jobban járt volna

A másik ami zavar az a helyesírási hibák, elmaradó ékezetek, felcserélt betűk. de talán az ilyenekből még kideríthető a kérdés.


A legjobban zavaró dolog, amikor a kérdező nem tudja feltenni a kérdést, olyan a megfogalmazása, hogy nem jössz rá mit akar kérdezni.....

2014. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem is meglehetősen idegesítenek a pontatlan fogalmazások, de egy laikus kérdező ugyebár egyrészről azt sem tudja hogy mi a gépében a hiba, ráadásul hogy ha ezt egy kérdésben meg is kell fogalmaznia, na akkor jön a gubanc.

Ami viszont iszonyatosan kiborít, az a sok okoskodó és NEM a kérdésre válaszoló emberke.

A kérdés annyi, hogy egy bizonyos videó kártya megéri e azt a bizonyos összeget. Erre jönnek a válaszok, hogy "Ne azt vedd, az szar, és különben is egy HD 7....-al sokkal jobban megéri. Könyörgöm, hogy jön ez most a kérdéshez ? Szó se volt arról hogy a kérdező venni, vagy eladni akar, pláne nem kíváncsi arra hogy melyik kártya jobb. Aztán persze ha valaki rákérdez tőle , hogy ugyan már fejtse már ki hogy mire alapozza a véleményét, akkor már választ nem kapunk.

Most is tudok mondani olyan válaszolót, aki hallott vagy olvasott arról, hogy mik mostanság a menő kártyák, vagy processzorok, és ezeket fűnek -fának ajánlgatja.

2014. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!