Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 vagy i7 a jobb választás?

I5 vagy i7 a jobb választás?

Figyelt kérdés
A legújabb játékokkal szoktam játszani most akarom lecserélni a gépemet, és nem tudom eldönteni, hogy egy i5-4670k, vagy egy i7-4790k-t vegyek 20000ft különbséggel. De nem vagyok egy gazdag, mert akkor gondolkodás nélkül az i7-et venném meg. Csak hgy megéri e a 20000ft különbséget. Ja és még egy kérdés, az i7 8 szálon fut akkor az azt jelenti hogy 8* 3,6ghz?

2014. aug. 3. 19:20
1 2
 11/17 halalfalo ***** válasza:

A régebbi I7 annyival gyengébb volt, hogy jó volt hozzá a GTX 470 pl.

Egy mostani I7-hez már gyenge.


Szerintem, ha az nVidia kártyákat nézzük, az I5-höz legalább egy GTX 760 kell, vagy erősebb.


I7 pedig csak akkor kell, ha videoszerkesztés, renderelés is szóba jön nagy mennyiségben, és hozz egy GTX 780 megy.


Bár jelenleg az AMD is nagyon jó videokártyákat csinál, a PhisX-nek meg eleve csúcskártyákon lenne csak értelme, mert eléggé leviszi az FPS-t. Ha azon a néhány játékon kívül más is támogatná, nem lenne rossz.

De nem akarok NV-AMD vitába szállni. :D

2014. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 halalfalo ***** válasza:
*PhysX
2014. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem leszólom az Amd-t hanem sok haverom panaszkodik akinek az van és jobb kategóriás AMD-n rosszabbul megy mint az én régebbi nvidiámon (és ez jellemző szinte az összes ubisoft-os játékra) a physx-et csak megemlítettem de már az elég durva hogy a legjobb játékok amihez azért kell gép mind nvidiára van rendesen optimalizálva. Amúgy köszönöm a segítséget így már világos nekem ez a processzor dolog.
2014. aug. 4. 06:01
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megsérteni, de ha gyk-n kérdezed meg milyen legyen a géped aligha tudod, tudjátok objektíven megítélni két vagy több kártya erőviszonyát reálisan. Az meg, hogy valami régebbi vagy új nem döntő, egy GTX 580 persze, hogy elver egy R7 250-et, de egy HD6970 is egy GT630-at legyen köztük bármennyi időben.

A mostani ubisoft játékok meg az optimalizáció legalja, de hogy honnan szedtél olyat, hogy "amihez azért kell gép mind nvidiára van rendesen optimalizálva" ezt honnan szedted fogalmam sincs, a legtöbb AAA cím GE partner programos, bár egy két kivételtől eltekintve a két gyártó közt akkora különbség ezeknél sincs.

2014. aug. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

bocs, első mondatban durva szó ismétlés, reggel van.

Amúgy még mindig vegyél nV-t, de attól ez így alaptalan.

2014. aug. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az AMD-nel ott van a Mantle azert az se rossz
2014. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A PhysX megfelezi az fps számot, és indokolatlanul sok füstöt rak a játékba, a mantle meg másfélszer több fps-t ad. Te választasz.

Az, hogy az nVidia kártyákon kicsivel jobban futnak a Ubisoft játékok, az nem az AMD hibája, hanem a Ubi hanyag optimalizálása miatt van.

2014. aug. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!