Az intel pentium D processzorok jók?
Sok játékhoz van kétmagos processzor írva. De azok intel dual core valamik. Ez 2x2800mhz-es.
Nekem is fognak rajta menni?
Ha még nincs meg, akkor ne vegyél ilyet.
Ha már megvan, örülj ha valahogy elfut rajta a játék, csodát semmikép se várj tőle. És nem (csak) a MHz számít, a Dual Core procik erősebbek.
ma már nem túlzottan. Ha jóltudom azért kétmagos mert ként pentium van összerakva csupán. Nagyon elavult processzor, a mai kétmagosok messze felülmúlják( g3420,i3)
Nem érdemes köré számítógépet építeni.
Ha régebbi, lga775-ös foglalatú az alaplapod, akkor minimum E8400 vagy Q6600 procit vegyél.
Tudom én azt hogy régi.
Meg van.
Core2 Duo-ra gondoltam.
De azért jobb ez a D mint egy pentium 4, nem?
Ilyeneken akarok játszani:
left 4 dead
dead island
farcry 2
De hogy jobban kellene akkor menni rajta nekem mint neki?
Jobb a kártya.
Egy valamit még áruljatok el.
Régen foglakoztam csak gépekkel, ez gondolom látszik is a gépem miatt. Inkább motoroztam.
Na a lényeg.
Miért jobb egy core 2 dou mint egy D? Ha az óra jel és a magok, gyorsítótárak szinte azonosak? Kétlem hogy a fogasztás miatt. A magok pedig szerintem nem egyezhetnek meg egy p4 magjával. Abban noorthwood vagy jobb esteben az a ht (hiper tvalami) szálas p4 magok voltak. Ráadásul ezek 478-as foglalatúak. A D pedig s775. és sok p4 csak ddr1 333-400 orajellel ketyeketek. A d-ben ddr 2 van. Aminek ha jól tudom 1000x a memória sebbeség támogatása.
Jobb gyártási technológia? Több tranzosztor?
Cor2 duo ebbe a lapba is megy, de szerintem ddr2 miatt nem sokkal több teljesítményt érnék el mint a d-vel.
Na ezek, hogy vannak?
Pentium 4 és D (az összes, Willamette-től kezdve a Northwoodon (ebben jelent meg a HyperThreading is egyébként) át a Preslerig) a Netburst mikroarchitektúrára épült. Ennek az volt az alapkoncepciója, hogy bár adott órajelen gyengébb, mint a konkurencia (vagy éppen a Pentium 3), de ezt a jóval magasabb órajellel akarták ellensúlyozni - kezdetben úgy vélték, hogy 10 GHz-es órajel sem elérhetetlen. Csak aztán később a Prescott-nál kezelhetetlen szintre emelkedett a fogyasztás, és le kellett erről a tervről tenniük. Pentium D-ben pedig tényleg két Pentium 4 mag volt, Presler "magos" Pentium D-t pl fizikailag is két különálló Cedar Mill magból álltak a kupak alatt.
Core2-es egy jóval hatékonyabb architektúra, itt az órajelenként elvégezhető műveletek számának maximalizálása volt a cél úgy, hogy a fogyasztás se szálljon el (érthető módon, hisz ekkoriban már a notebook eladások domináltak). Emiatt az eltérő szemlélet miatt fordulhat elő, hogy azonos órajelen "rommá veri" a Netburstre épülő processzorokat egy Core2-es.
Ha bővebben is érdekel, ezeket a cikkeket ajánlom:
[link] (ebben bőven kifejtik, hogy miért is lehet sokkal erősebb)
Jézus azért mi tud történni ennyi kis idő alatt. Mondjuk kezdedt gyanússá válni hogy a telefonomban is már négy mag van… :D
Már hogyne érdekelne! :) Köszi a magyarázatot és a linkeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!