Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudnék tenni az adott...

Mit tudnék tenni az adott helyzetbe?

Figyelt kérdés
Kis ideje a gépem hűtőventilátorai folyamatosan dolgoznak. Azt hittem,hogy csak poros ezért kitakarítottam. Ezután visszakapcsoltam és egész halkan dolgozott egy ideig. Aztán egyszer csak rákezdett megint. Átnéztem a gép hőfokait pár programmal (Aida64,OpenHardwareMonitor)és az alaplap hőmérsékletét 126°C-nak jelezte.(Kép róla: [link] Ez igen furcsa,mert ilyen hőmérsékleten már rég le kellett volna állnia a gépnek vagy valami szagnak tuti lennie kellene. (Égett szagra gondolok) Szerintem az érzékelővel lehet valami és ezért hajtja a hűtőventiket folyamatosan. Kérdésem pedig a fent említett. Mit tehetnék azzal,hogy valós értéket mutassan? Hogy állíthatnám be a valós hőfokra? Hogy lőhetném le végső esetben a folyamatosan dolgozó ventiket?

2014. júl. 27. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hajtja a ventiket folyamatosan, cpu 800, gpu 1100, ezek kifejezetten alacsony értékek, tehát a probléma amin rágodsz nem létezik.

Az alaplapodat nem ismeri az Aida, ezért mutat fals értéket, természetesen a 120 fok nem igaz. Ha frissitenéd az aida adatbázisát olyanra amiben szerepel a te alaplapod is akkor már nem mutatna fals értéket.

2014. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Önts rá sós vizet. Komolyan!!! Azután csökkeni fog az alaplapod hőmérséklete.


Szerintem azért ennyire meleg az alaplapod mert nem elég nagy a hűtésed hozzá. A többi cucc a gépedben nyomja fel az alaplapod hőmérsékletét. Nekem is volt ilyen gondom csak nem volt 100+fokos a gép. Öntöttem rá kis sós vizet és a gép lehült egyből. Nekem azóta nincs vele bajom.

2014. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!