Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú a laptopom több...

Miért lassú a laptopom több éve használat mentes idő után? [Több lent]

Figyelt kérdés

2006ban kaptam egy Asus F3Tc laptopot, 2.2ghz 2 magos processzor, 1 gigabájt ram és egy 256 megás VGA-ja van.

Egészen 2011ig használtam, amikor vettem egy asztali gépet.

Mindig gyors volt, Windows 7-el is. 2009es játékok zöme is elfutott rajta.

Most viszont előszedtem, vette, bele egy 500 gigás HDDt, új Windowst raktam rá, de elképzelhetetlenül lassú.

2011ben még a CoD 5 is elég jó grafikán elfutott rajta, de most a 2005ös játékok(Most Wanted a legrégebbi amit próbáltam) legkisebb felbontáson, legkisebb grafikán is nagyon akad.

Internetezni alig tudok mert szintén nagyon lassú, de még a Windows Intézőben tevénykedni is csak a hajamat tépve tudok.

Annó vettem bele plusz 2 giga ramot, működött is, bár nagyon sokat akkor sem dobott rajta mert ugye gyors volt.

Na amikor előszedtem a gépet nem működött a számitógép, nem bootolt, biosba se engedett be.

Kiszedtem a plusz 2 gigát, és működik, viszont ha visszarakom megint nem.

Most nem is a RAM a legfontosabb, hanem hogy miért ilyen lassú, új Windows, és legalapabb műveletekkel. Mert még 1 gigabájtal is tudnom kéne internetezni

Miért lassult le ennyire és mit tudok vele kezdeni?


2014. júl. 25. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Kevés a ram.
2014. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És valószínűleg régen xp volt rajta és most win7/8-at raktál rá.
2014. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amikor 2009ben kijött a Windows 7 akkor egyből felraktam rá és működött, de én is a RAMra gyanakszom, csak nem értem miért nem megy az a plusz 2 giga most.

Egyébként a proci állandóan 80-100%on pörög, a ram meg általában csak félig van tele.

2014. júl. 25. 13:40
 4/6 A kérdező kommentje:

Mit tudtok még ajánlani?

A ventillátorjában nem láttam port.

2014. júl. 25. 14:26
 5/6 Gábor_79 ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy a memória slotokban kicsit elkorrodálhatódott a csatlakozó elem. Épp annyira, hogy bezavarjon.(érintkezik is, meg nem is) Vagy benne voltak azok is a tárolás alatt? Próbáld meg megtisztítani, vagy jobb híján vedd ki és tedd vissza jó párszor.
2014. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, végig benne voltak, most csak a kettő gigás van bent,mindkettővel próbálkoztam, mármint slottal. De nem. :(
2014. júl. 28. 23:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!