Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória bővítés a nagyobb...

Memória bővítés a nagyobb teljesítmény érdekében?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2x4 GB DDR3 1600 Mhz-es (CL11) Crucial ramom van. Mivel az alaplap, illetve a processzor 2Ghz-ig támogat, gondolkodtam rajta, hogy márkásabb, nagyobb órajelű, kisebb időzítésű ramot veszek. A kérdésem a következő érezhető lenne a különbség ha vennék 2x4 GB Corsair CL9-es 2133 Mhz-es ramot?

2014. júl. 23. 10:19
 1/8 A kérdező kommentje:
A gépet leginkább játékra használom, nagy felbontáson, néha több képernyőn. Csak azért írtam, hogy nem netezésnél, illetve filmnézésnél érdekelne, hogy gyorsabb lesz-e. :D
2014. júl. 23. 10:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne változás,1600-nál több nem kell játékra...
2014. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel játszol, gondolom van videokártyád is, így nincs értelme szerintem 1600 MHz-es RAM fölé menni. Szerintem minimálisan javulna csak...

Integrált VGA-nál lenne igazán haszna...

Meg tömörítésnél pl.

2014. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elég erős a vga, csak azért kérdezem, hogy ha cserélném, akkor lenne különbség vagy sem? Érezhető különbség, nem 1-2 fps-re gondolok. De akkor mindegy, köszönöm a gyors válaszokat!
2014. júl. 23. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:
A ram növelésével nem úgy nyersz több fps t, ahogy gondolod. Ha swappelést nem tapasztalsz(~megakad a játék, a látványtól látszólag teljesen függetlenül, pl ha elforgatod a kamerát, utána pedig stabilan tart egy magas fps t), akkor nem leszel előrébb több\gyorsabb rammal. Ha feltétlenül bővíteni akarsz, akkor ugyanilyet vegyél, hogy tudjanak dual channelben működni(2133mhz es ramot meg ne akarj olyan proci mellé rakni, ami maximum 2ghz es ramot tud kezelni - gondolom ez 1800 at jelent valós körülmények között, vagyis hiába bírna 2133 at a ram, csökkenteni kell a sebességét).
2014. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
támogatja az alaplap az akkora sebességű memóriát?
2014. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen vga-ról van szó?
2014. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy GTX 760 OC
2014. júl. 23. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!