Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért omlik gyakran össze a...

Miért omlik gyakran össze a Windows?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy hetente 2-3 alkalommal összeomlik a Windows 7.Egyébként a Firefox is gyakran omlik össze és arra is volt már példa hogy a bittorrent és a flash player egyszerre nem működtek

2014. júl. 20. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy hardverhiba, vagy felhasználói. Ha sok rosszul megírt, vagy malware-t tartalmazó alkalmazást telepítesz fel, illetve nem a megfelelő "okosított" verziót használod 7-ből (netán egyenesen valami "gamer kiadást"), akkor könnyen előfordulhat, hogy gyakran összeomlik. Más esetben viszont... 7 elég jól sikerült.
2014. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát, ezt így senki nem tudja neked megmondani, sok mindentől függ. Egyébként hogy omlik össze a rendszer? Kiír vmit? Vagy elmegy minden? Újraindul?
2014. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem driver probléma

nekem is volt hasonló, a windows összeomlott és végül kiderült hogy a vinyóm haldoklott

2014. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
driver probléma nem enygenlő merevlemez tönkremenésével
2014. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy a Windows 7 lenne rossz mert már ezelőtt is ugyanarról a dvd-ről telepítettem (az már más tészta hogy vírusos lett és újraraktam). És úgy omlik össze hogy elmegy a kép 1 másodpercre aztán jön a Blue Screen és utána újraindul.
2014. júl. 20. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki az automatikus újraindítást, hogy lásd, mit ír a kékhalál képernyője. Így valószínűleg kiderül az oka.
2014. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es! azért írtam hogy szerintem driver hiba, mert kulcsszónak kékhalált és rendszerösszeomlást adott meg amit álltalában drivererek meghibásodása/rosszul feltelepítése okozhat (nekem nem driverproblémám volt)

nekem az volt a gond hogy összeomlott a windows 7 rendszer és második összeomlásnál nem tudtam visszaállítani, elvittem szervízbe és ott mondták hogy merevlemez csere kell

2014. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha rossz a merevlemez, azaz besz.rik, akkor a rendszer kiadja a kékhalált, újraindul a rendszer, mármint próbálna, de kiírja h nincs op rendszer.

Ha feláll a gépe, és mint mondja, heti 2-3 alkalommal csinálja ezt, akkor szvsz nem merevlemez hiba lesz.

Ezt csinálhatja driver, vagy egyéb program is, rosszabb esetben hardveres gond is lehet, de próbáljunk meg először nem az utóbbire koncentrálni.

Mindenféleképpen kellene egy tiszta reinstall a gépednek. Előtte h még fokozd az élményt, takarítsd ki a gépedet. Újrapakolásnál formázd le csutkára a merevlemezt.

Aztán ha megvan, kizárólag a laptop/alaplap gyártó drivereit pakold fel első körben. Én ezt követően szoktam az Iobit Driver Boosterrel felfrissíteni, amit kell.

Próbálj meg nem firefoxot használni, és ajánlatos egyéb rendszer gyorsító progikat is felrakni a gépre (iobit advanced system care, ccleaner, smart defrag). Ha továbbra is fennáll a probléma, valszeg tényleg hardveres hiba lesz

2014. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!