Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC 3,5 HDD-t rálehet kötni...

PC 3,5 HDD-t rálehet kötni laptopra?

Figyelt kérdés
HP nc 6220 laptop 2,5"-es hdd melé belehet rakni egy pc ből szedet 3,5"-es hdd-t? Ugyanaz a csatlakozója? A táp az pc ről menne!
2014. júl. 10. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

100%, hogy nem fér bele, így beletenni nem tudod.

A kábelezés meg érdekes kérdés: ha jól értem, SATA adatkábellel a laptophoz, tápkábellel meg egy PC tápegységéhez kötnéd? Ez nem tudom, hogy működne-e... Jah, és ez az az eset, amikor a PC-ben és laptopban is SATA csati van!


De vehetsz egy USB-s racket is például:

[link]

2014. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az lenne a cél hogy a 3,5"-es Maxtor hdd-m ről (PATA 133) szeretném lementeni az adatok valamilyen módon. A laptopom is pata illesztésu.
2014. júl. 10. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Laptop PATA csatalkozót sajnos nem láttam még, szóval nem tudom.


De nézek neked racket...


[link]

2014. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és ez hogy működik? Belekell csak rakni a HDD-t és gyakorlatilag mint egy pendrive látja rajta az adatokat? 2 usb csatlakozó kell hozzá?
2014. júl. 10. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Külső merevlemezzel találkoztál már?


Ha nem:

- kisebbeknek (1,8 vagy 2,5") elég 1 USB

- nagyoknak (3,5" mint a tiéd) kell külső tápegység, amit adnak ezekhez a rackekhez szerintem


Szerintem minden szükséges kábelt adnak majd hozzá. Ha mégis ilyet veszel.


Egyébként pénzügyi szempontból szerintem jobban megérné 10-15 ezerért venni egy új külső merevlemezt. Arra átmásolni egy PC-vel, amit szeretnél. Aztán lenne egy normális külső merevlemezed.


5 ezerért egy ilyen rack is kb. ugyanezt tudja, de a PATA-s merevlemezed egyrészt nem egy mai darab (lehet, hogy hamarosan megadja magát...), másrészt lassabb, mint egy korszerű...

2014. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!