Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép felújítása, hogyan?...

Számítógép felújítása, hogyan? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A helyzet a kővetkezö van egy régi gépem és szeretném fel újítani szépen lassan.


Az adatai a következők:

Processzor: Intel Pentium Dual Core E5300 2.60 GHz

Ram: 4GB DDR2

Videokártya: Nvidia Geforce 9800GT 256 bit 1GB


Alaplap :Gigabyte GA-EP31-DS3L v2


A gép pontosan 6 éves még a Gta IV megjelenése táján rakatam őssze.


Most szeretnék bele venni egy GTX 760 2GB videókárytát,és ebben szeretném kérni a segítségeteket.


Őszintén megvalva nem tudom hogy mennyire tudna egy új erősebb videó kártya együtt dolgozni egy régebb gyengébb processzoral illetve rammal.

Nem tudom hogy bírná az iramot és azon aggódok hogy lehet pár nap múlva elfüstőlne az egész gép.


De a kérdés az lenne hogy szerintetek mit csináljak? Sporoljak egy komplett új gépre vagy nyugodtan újítgasam ezt szép lassan? Mert most van egy játék ami tetszik de a videó kártyám Shader pixel verziója kisebb,és ezért nem indul el a játék.


Esetleg ha 130-150 ezer forint körül őssze tudnátok írni egy jó konfigot azt is meg köszönném.



2014. júl. 7. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan cserélheted a kártyát. Nem lesz gond.

Viszont valószínűleg kell ohzzá egy erősebb táp is, mivel az új kártyáknak többnyire nagyobb a teljesítmény igényük.

500-600W-os táp javasolt. (hogy pontosan milyen, abban majd segítenek; attól függ, mennyit szánsz rá, de 10-20 ezer körül tippelem).


Később lehetne alaplap+cpu+ram-ot venni.

Vagy vehetsz használtan komplett gépet..

Újonnan komplettet nem ajánlom.. jobban jársz, ha összeállíttatsz valakivel. (ha pl. pcx-ben vásárlod + néhány ezerért össze is szerelik neked)

2014. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Igen,tervezem a CPU,Alaplap és a Ram cserét is később.


Azt hiszem a mostani táp egységem talán 400W lehet, gondolom ez kevés lenne neki.


Mondjuk azért voltam bizonytalan, mert úgye az alaplapra van kőtve a CPU a ram és a kártya is, és ezen gondolkodtam el hogy a kártya passzolna e az alaplaphoz, azaz hogy biztosan rá e tudnám kőtni.


Régebben jártam úgy hogy erről a prociról átakartam váltani Amd Fx-re, és a boltban mondták hogy ha ezt szeretném akkor alaplapot is kell hogy cseréljek.


Most lenne 70-75 ezrem erre az újításra és ha ez meglenne kővetkezö lehetne a CPU +Alaplap

2014. júl. 7. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:

DDR2-ES alaplapra nem érdemes fejleszteni! Itt az összerakott gép:


ASRock B85M

Intel Core i5 4440

4GB Kingmax 1600Mhz RAM DDR3

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

samsung SH-224/RSMS DVD író/olvasó

Sapphire r9 270 2gb ddr5 OC-DUALX

M-Tech AS08A-BK Blue számíógépház táp nélkül

Chieftec CTG-550-80P-550W tápegység


Összesen 155.000 ft. tudom 5.000 ft-tal több, de ha a régi gépedből kiszeded a DVD olvasó és átrakod ebbe akkor nem kell az a DVD olvasó ami pont 5500 ft-ba kerül. ebben az árban benn evan a gépösszerszerelés is!

2014. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!