Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a gépen nincs op. Rendszer...

Ha a gépen nincs op. Rendszer akkor a BIOS sem jelenik meg rajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem egy gépet a pcx-ről. Operációs rendszert nem kértem rá, mert már vettem egyet múlt héten. Rákötöttem a monitorra bekapcsoltam és semmi. sötét képernyő marad. Még a BIOS-t sem dobja ki! Ez normális? (operációs rendszert még nem tettem rá)

2014. júl. 7. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
monitor be menetét hova dugtad ?
2014. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
HDMI-HDMI-be.
2014. júl. 7. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ad valami hangjelzést? Pl speaker sípolás.

Talán valamit nem jól raktál össze. Esetleg lemaradt egy tápcsatlakozó valahonnan. Érdemes átnézni, megejteni egy BIOS resetet, esetleg szétszedni és újra összerakni.

2014. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg D-Subbal összekötni a monitorral

Vannak BIOS-ok, amik HDMI-re nem küldenek jelet

2014. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, ha nincs oprendszer, attól még be kell töltenie a biost, ráadásul többnyire a "nincs oprendszer" azt jelenti, hogy egy dos van rajta, szóval annak be kellene jönnie. Csak ugye az grafikus felület nélkül vezérelhető.


A gép bekapcsol rendesen? (van kis hangja, meg esetleg led-ek felvillannak, ha igen)

2014. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! a gépet bekapcsolom felpörög minden, a tölt 2 másodpercet a gép (látom a lámpáján) majd csak áll és kész. Próbáltam DVI-vel (fehér csatlakozó) meg az alaplapon lévő HDMI-vel. Videokártyára nem tudom rákötni, mert a csatlakozónk vége túl vastag, így szinte ahogy berakom kisujjam zsenge érintésével ki is esik a csatlakozóból. nem sípol semmit! Leszedtem az oldalát, minden csatlakozót ami be van kötve megmozgatam hátha de még ígysem sikerült!
2014. júl. 7. 13:57
 7/7 A kérdező kommentje:
a BIOS resetet hol találom? Vagy azt hogy kell megcsinálni? Ja és egy kérdés még. Attól, hogyha én szétszedem és újra összerakom, nem vesztem el a garanciáját? Van rajta 1 év cseregarancia, és szállítás biztosítás meg háztól-házig garancia.
2014. júl. 7. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!