Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A két partícióra "elfelezett"...

A két partícióra "elfelezett" WD HDD-m (kb.3-4 éves lehet) egyik partícióját RAW fájlrendszerűnek ismeri fel a Windows. Hogyan lehet ebből ismét NTFS fájrendszert "alkotni"?

Figyelt kérdés
Az átnevezett lemezt "helyi lemezként" értelmezi a Win XP és nem látja (ez egy régi gép). Ekkor figyeltem fel a dologra, majd az elmúlt napokban egyszer-egyszer mégis előfordult, hogy mégis felismerte és a fájlok akkor elérhetők voltak (jelenleg nincs HDD-m hogy kimentsem). Mi lehet a baj pontosan, így hogy csak az egyik partíció érintett? Az egész tönkre fog menni hamarosan, szóval ez egy tünet vagy egy probléma végpontja most? Végleges megoldást találhatok magam is (anélkül, hogy újra kellene formázni, mert az gondolom megoldhatná a dolgot, nem?)
2014. júl. 5. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A raw fájlrendszer nem egy tényleges fájlrendszer, hanem sérült/hiányzó fájlrendszerre utal. Lehet sérült a partíciós tábla, vagy maga a partíció is. Én előbbit tartom valószínűbbnek, de lehet, hogy tévedek.


A legbiztosabb megoldás lementeni az adataidat a teljes vinyóról (amikor épp működik), aztán reinicializálni partíciós táblával egyetemben.


Ha utána is előjön a probléma, akkor hardveres baj lehet a lemeznek azon a részén, ahol a partíciós tábla található, és szükség lehet cserére.

2014. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érthető és hasznos válaszod.

Illetve amit nem értek :-) az az inicializálás, ha jól gondolom akkor annak idején majd nem lesz elég megformázni?

(ha jól értelmezem az eddigi neten olvasottakat ez a partíciós tábla a felismertetéshez kell és tul.képpen ha ez sérült akkor az adatok még megvannak?

(At sem teljesen értem, hogy miért van az hogy hol felismeri hol nem (mostanában inkább már nem). De mint írod ez még előfordulhat? (most próbálok szabad kapacitást szerezni vmelyik havertól hogy átmásolhassam majd) Ezt egyébként vmi trükkel nem lehet "kiprovokálni" (másik USB csatlakozóba dugom és újraindít, ilyen amatőr dolgokra gondolok...) :-)

2014. júl. 5. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Az inicializálás során annyi a dolgod, hogy elindítod a gépet egy GParted CD-vel (vagy pendrive-ról), majd a GParted programban kiválasztod a vinyót aktuálisnak, majd a Device menüből kiválasztod a Create partition table alpontot.


Ha hagyományos géped van BIOS-szal és MBR partíciós táblával, akkor itt egy MS-DOS típusú partíciós táblát kell csinálnod. (A felugró ablakban választható ki.)


Ha modern alaplapod van UEFI-vel, akkor MS-DOS helyett GPT partíciós táblát érdemes csinálni. (Ugyanarról a listáról választható.)


Ha kész az új partíciós tábla, akkor van egy tök üres vinyód, mintha a gyárból érkezett volna. Erre csinálhatsz mindenféle partíciókat, ahogy igényed van rá.


Ha kész a tábla és kész vannak a partíciók (beleértve, hogy melyik a boot partíció), akkor tulajdonképpen kész vagy ezzel az inicializálós dologgal, és mehet rá a rendszer, ha azt akarsz rátenni, vagy mehetnek rá az adatok, ha csak arra használod a vinyót.

2014. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a hasznos magyarázatod!!
2014. júl. 5. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!