Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy úszhatnám meg olcsóbban?...

Hogy úszhatnám meg olcsóbban? (proci, alaplap)

Figyelt kérdés

Sziasztok,egy összetett kérdésben szeretném a segítségeteket kérni.

Itt a mostani konfigom: [link]


Szeretném a gépemet kicsit felturbózni processzor terén.A mostani helyett legalább egy 4 magosat szeretnék,amely az újabb (2011-12 esetleg 13-as) játékokat mid-high grafikán futtatni tudja.

Na mármost úgy tudom,hogy a jelenlegi alaplapom nem alkalmas ilyen processzorhoz,tehát azt is vásárolnom kell,viszont a gépem fektetett.

Ilyen: [link]

Ez befolyásolja,hogy milyen alaplapot rakhatok bele?


Tehát egyik kérdésem az lenne,hogy milyen alaplap+processzor párosítást lenne a legérdemesebb vásárolnom hozzá?

Második pedig,(ami a kiírt kérdés is),hogy gazdaságosabb-e külön megvenni,vagy valamelyik apróhirdetéses oldalról egy teljes pc-t vásárolva és majd abból kioperálva?


Remélem érthetően fogalmaztam,de ha valami még sem lett volna világos nyugodtan kérdezzétek meg.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm és zöld kezecskével honorálom! :)



2014. júl. 2. 22:20
 1/4 Teno ***** válasza:
ide azért lassan VGA is el kell majd, meg sztem lassan új gép összerakásán kéne gondolkozni, mert az új laphoz kell új proci, de még új DDR3 Ram is...ez így minima 50k és akkor még nem vettél VGA-t, meg valami rendes tápot
2014. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy időt szakítottál rám,de nem ez volt a kérdésem.
2014. júl. 2. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válasz akkor: Nem lehet megúszni olcsóbban. Kell egy új alaplap, egy DDR3-as. Akkor az legyen kb 15.000 ft. Vegyél bele még 4GB DDR3-as 1600Mhz-es memóriát az 12.000ft, mert DDR2-es memória nem jó DDR3-as alaplapba. De ha új az alaplap, akkor új kártyát is kell venni bele. Ami a 11-12-es játékokat viszi az ott van, hogy 20.000-30.000 ft. Ezt nem úszod meg! Egyszerűbb lenne egy új gépet venned. A legjobb párosítás egy ASRock B85M alaplap lenne hozzá egy intel Core i5 4440-es procival.
2014. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gázzsiii14 válasza:
Attól függ milyen játékokat szeretnél futtatni. Ha pl.: BF3, Bf4, FarCry 3 és olcsónn szeretnél kijönni akkor alaplap 15-20ezer körül, szinte bármelyik jó ebben az árkategóriában, processzornak egy Intel Core i5 (négymagos) 40-50 ezer vagy AMD Fx6000-es széria (6magos) vagy Fx8000-es (8magos) széria 25-50 ezer forint. De akkor már RAM is kell DDR3-as 4-8gb. 12-24 ezer (Kingston-t vagy Corsair-t ajánlom). Tápnak (nem tudom most milyened van) 500-600Watt. Előbb utóbb procihűtő is kell bármelyiket választod a leírtak közül (ha innen választasz) max 12ezer, de nem muszály csak AMD gyári hűtők általában hangosak, Intelnél nem túl hangos, viszont hosszabbítja élattartamát egy új cooler. Videókártya AMD R7 270 2Gb 30-35 ezer, Nvidia GTX650 2Gb 30ezer alatt picivel. Azért írtam le mindent hogy ha most nem is, később ha esetleg fejleszted a géped akkor jól jöhet.
2014. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!