Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri SSD-t venni egy laptopb...

Megéri SSD-t venni egy laptopba? Észrevehető lesz a különbség?

Figyelt kérdés

Néztem hogy egy 120 GB-os SSD 20 ezer körül van. Gondoltam hogy veszek egyet. Szerintetek megérné? Észrevehető lesz a különbség? Ha igen, akkor milyet ajánlanátok? A lényeg hogy max 20.000 Ft-nál többet nem nagyon tudnék jelenleg rászánni.

Most egy 500 GB-os HDD van a laptopba de ezt sem szeretném eldobni. Lehetséges hogy mondjuk az optikai meghajtó helyére berakjam? Csak mert az is SATA, viszont nem használom.



2014. júl. 1. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos ,hogy észrefogod venni a különbséget SSD :D főleg ha a procid legalább egy i5 akkor gyorsan befog Bootolni
2014. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor cseréld le, ha 90 GB területnél nem használsz nagyobb tárterületet, ugyanis az SSD-k akkor nyújtják a maximális élettartamot, ha a tárterületük 25 %-a üresen marad. Ezt nem akarom részletesen leírni, ha rákeresel, rengeteg információt olvashatsz róla.
2014. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az op.rendszer plusz néhány alapvető program lenne rajta. A többi mind menne az 500 GB-os HDD-re ha meglehetne valahogy oldani az optikai meghajtó helyére való beszerelést.
2014. júl. 1. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 - 10-15% elegendő, egyébként meg felesleges. Kaphatók 120 és 128 GB-os SSD-k. A legtöbb 120GB-os és azért nem 128GB, mert már előre le van foglalva a terület amit szabadon kell hagyani, a rendszer számára nem látható vagy használható. Innentől kezdve felesleges bármennyi helyet szabadon hagyni, nemhogy 25%-ot. Aki meg annyi adatot akar tárolni, hogy majdnem tele az SSD, az vegyen nagyobb SSD-t.

Samsung 840 EVO, vagy Kingston HyperX 3K. Mindkettő jó, amelyiket előbb/olcsóbban megkapod vagy amelyik szimpatikus azt választod.

eBay-en lehet kapni un. HDD caddy-t, ezek általában univerzálisak, bármelyik laptopba beszerelhetők. 2-3 ezer forint azthiszem. Nekem is ilyen van, DVD helyén van nálam is a HDD, SSD meg a HDD eredeti helyén.

Példa:

[link]

2014. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Észrevehető a gyorsulás, de hogy megér-e az a pár másodperc neked 20 ezret, azt te tudod. Én ráérek. :)
2014. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!