Észrevehető különbség van 4 és 8GB ram között?
Nálam megmutatkozna, mivel én számítógépes tervezőprogramokat használok, ahol néha pörög a proci, a memória és a videókártya...
Talán annál is, aki a legújabb számítógépes játékokkal játszik, vagy egyszerre nyit meg 50 pornó videót.
Némelyik program meg úgyis annyi memóriát akar zabálni, amennyit csak bír. (főleg Micro$hit termékek, de még sok más, illetve böngészők, stb)
De ha csak netezésre használod a gépet, akkor nem hinném, hogy észreveszed a különbséget.
A sima hdd-t ne is említsd az ssd-vel egy mondatba. :D ég és föld a 2 :D
egy kis bemutató: http://www.youtube.com/watch?v=1cwxZHSJZQM
11-30 08:19-es hozzászóló vagyok!
Az SSD-t szerintem felejtsd el.
Az én meglátásom szerint azt még a kockasznoboknak árulják. Drága, még nem kiforrott technológia és egy idő után dobhatod a kukába, mert bszarik. Igaz, a mai HDD-knek nincs akkora élettartamuk, mint néhány réginek, de az SSD rövidke élettartama mindent túlszárnyal.
3-4 előnye azért van az SSD-nek a HDD-vel szemben.:
- gyorsabb
- kisebb
- nagyobb hőmérsékleti tartományban működik
- bírja a rázkódást a HDD-kel szemben
ezekből neked max. az utolsó lehet szempont.
De ha nem fogod dobálni a laptopodat és nem a hullámvasúton fogod megnézni az emailjeidet, akkor a HDD se fog elromlani.
Az Intel tanulmánya szerint egy komolyan nyúzott SSD-nek is ki kell bírjon 5 évet, de a gyakorlatban ez inkább legalább 8 évet jelent. Használattól függően ez ennek a többszöröse is lehet. Az én 1 éves SSD meghajtómon már 1,5 TB írás történt. Ha a wear leveling tökéletesen működik, akkor ez még 120 évet mehet elméletben, de az SSD Life program "csak" 9 évet jósol hasznos élettartamnak. Ha csak a 9 év az igaz, akkor is bőven elég, addig háromszor lecserélem. Túl van lihegve kissé ez az elhasználódás téma. Ezzel szemben számos előnye van az SSD meghajtónak:
Kicsi, könnyű, keveset fogyaszt
Jól bírja a rázkódást és a hőmérsékletet
Teljesen hangtalan
Gyors elérési idő, nem létezik a töredezettség fogalma
Egyenletes teljesítmény, gyors olvasás és írás, sok kis fájl esetén földbe döngöli a HDD-t.
Tartós, mechanikai meghibásodástól nem kell tartani. Egyszerű, kis mértékű terhelés (írások mennyisége) esetén nagyon hosszú várható élettartam.
Persze van néhány hátránya is:
Fajlagosan drága, nem szabad csontra teleírni, minél komolyabban terheljük, annál rövidebb az élettartama, az MLC meghatók belassulhatnak idővel, főleg ha nem használjuk a TRIM technológiát (ezt ma már minden meghajtó támogatja, Win 7 már jól kezeli, de ehhez mindenképpen AHCI módban kell használnunk az eszközt).
Szerintem oprendszernek és az alkalmazásoknak érdemes SSD-t használni, "kézzel fogható" a jobb felhasználói élmény.
Laptopban is van értelme az SSD-nek, ha lehet bele két meghajtót tenni, akkor mehet mellé egy HDD is adattárolásra, ha nem, akkor viszont érdemes minél nagyobbat venni (minimum 128GB), mivel 15-20% helyet érdemes rajta szabadon hagyni...ha nagyobb mértere van szükséged (256-512GB), akkor ott már elég drágák az SSD meghajtót, kérdés, hogy megér-e neked annyit...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!