Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik SSD-t...

Énvagyokigen kérdése:

Szerintetek melyik SSD-t vegyem? Kettőt néztem egy Samsungot és egy Corsairt. A samsung valami TLC NAND flash-el rendelkezik, a Corsair, pedig azt hiszem MLC-vel, ez pontosan mit jelent, és melyik a jobb? Melyiket ajánljátok inkább?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2014. jún. 30. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elsőt, a Samsungot vedd.

TLC - Triple level cell: Elméletben kevesebbszer újraírható.

MLC - Multi level cell: Elméletben többször újraírható.

A gyakorlat azt mutatja, hogy teljesen mindegy. Átlagos használat mellett bőven 10+ év van bennük.

A Corsair SSD-t nem javasolnám. Samsung (TLC), Kingston (MLC), Adata (MLC) amit igen.

2014. júl. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm Szépen a választ. De úgy láttam, hogy említetted még a Kingston-t is.


[link]


[link]


Akkor e kettő közül melyiket inkább? Mert a Kingston-nak úgy láttam, hogy több az írási sebessége, viszont az MLC-s. De úgyis azt mondtad, hogy az nem annyira számít sokat. Viszont olcsóbb is mint a Samsung, annak ellenére, hogy az írási sebessége jobb, meg az olvasási sebessége is egy kicsivel. Vagy csak az MLC miatt? Egyébként ez a Samsung úgy láttam, hogy teljesen ugyan az, mint amit a kérdésbe feltüntettem, csak ez kit-be van. :)

2014. júl. 1. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért drágább a Samsung mert ez kitben van. Kapsz hozzá egy csomó felesleges vackot (ami azhiszem csak egy beépítő keret), amit a felár negyedéből meg tudnál venni. Mindkettő megbízható, talán a Kingston kicsit jobban, mert MLC-s. Az írási/olvasási sebesség nem igazán döntő, hiába nagyobb az egyiknél, normál használatnál nem fogod észrevenni csak a tesztekben.

Bocsi a sokára érkező válaszért!

2014. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem probléma :D

Értem. Köszönöm Szépen. Akkor még gondolkozok rajta egy kicsit. Már csak azért is, mert találtam egy tesztet, ahol a Samsung sokkal gyorsabb mindenben, de arról viszont ahogy nézegettem fórumokat azt mondják sokan, hogy egy pár hónap alatt elromlott nekik. A kingstonról pedig ilyet még nem olvastam.

Egyébként ez az a tesz: [link]

2014. júl. 20. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!