Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi routerből érdemes "N"-est...

Wifi routerből érdemes "N"-est venni? VAgy bőven jó egy "G"-s is?

Figyelt kérdés

Maximum 10-15m-re használnám a netet a routertől, legfeljebb 1-2 tégla válaszfallal elválasztva.

A netem is maximum 20Mbit/s-os, tehát az 54-es sebességű ("G"-s) nekem bőven elégnek tűnik.


2010. jan. 5. 14:12
 1/4 anonim válasza:
54-est oszd el felével, akkor csak 27, és ez még mindig csak az elméleti max, nekem 15-öt visz át. Főleg ha még másolni is fogsz, mindenképpen megéri az N-es.
2010. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
G bőven elég, de ha pár ezer a különbség, akkor N. Az én 108as routerem 5000Ft volt, az N -es pedig 20.
2010. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt nem írtam, hogy legtöbbször csak egy gép lenne rácsatlakoztatva. Csak a wifi miatt kellene a router, hogy ne kelljen 8-10m-es kábeleket magam után húzni, ha a laptopommal átmegyek az egyik szobából a másikba.

Egyébként a G-s 7,5eFt-ba kerülne, az N-es 10e-be.

2010. jan. 5. 18:15
 4/4 Hintalow ***** válasza:
Hát mindenek elött, nézd meg, hogy a vevő, amit használnál, tudja -e az N szabványt, mert ha nem akkor teljesen felesleges az N-es router, mert nem tudod kihasználni.
2010. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!