Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Arduino - melyiket vegyem?

Arduino - melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

szeretnek venni ebayrol Arduino-t , lehetoleg minnel olcsobban

ezeket a klonokat neztem ki (azt mondtak nekem hogy ugyan ugy mukodik a programmal stb mint az orginal)


1:

[link]



2:

[link]



ezek kozul melyiket vegyem....? vagy esetleg ha talaltok ilyen árban ti valamit amit mar rendeltetek es tudjatok hogy jo...koszonom


2014. jún. 25. 21:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igen kb jól érted. (Bár a másik motorvezérlő amit linkeltem jobb, de talán ezt is megteszi.)


Jó a kis is és a nagy is. Tök ugyan úgy működni, csak annyi a különbség, hogy a kész rárakható "shield"-eket a kicsire értelem szerűen nem lehet közvetlenül felrakni.

De semmiben sem kevesebb.

2014. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

1.)

Nehezebb lenne amugy megcsinalni RB pi vel hogy kis legos kocsit iranyitsak? ahhoz is letezik ilyen fordito mint amit az Arduino adott ki?


2.)

blackbread en kivul meg fog kelleni valmi mas szerinted?


3.)

ha mindig csak azokat a motrokat fogom iranyitani,addig arra meg fog felelni az a motor vezerlo amit linkeltel a piros? (az csak az Arduino val kompatibilis?)

2014. jún. 25. 23:15
 13/17 anonim ***** válasza:

1, Nem nagyon, szóval kicsit lehet nehezebb.

2, Más már elvileg nem.

3, Nem, az működik bármivel, akár Raspberry-vel is.

2014. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ez nem az a dragabb vererlo:

[link]


[link]


[link]


vagy ezek azert nem jok mert stepper motor? ra valo

2014. jún. 25. 23:33
 15/17 A kérdező kommentje:

vagy ez eleg szimpatikus mert van rola video elmagyarazva igy tudom majd hogy kell bekotni:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=qwNvYYqBy7I#t=574

vagy a zoldet inkabb?

2014. jún. 25. 23:38
 16/17 A kérdező kommentje:
a zoldet amit Te linkeltel eloszor a dragabbik
2014. jún. 25. 23:41
 17/17 anonim ***** válasza:

A stepper motor és a motor driver nem ugyan az.

Az L298N egy sima motor vezérlő, ez kellene neked, nem pedig a léptetőmotor vezérlő.

2014. jún. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!