Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Arduino - melyiket vegyem?

Arduino - melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

szeretnek venni ebayrol Arduino-t , lehetoleg minnel olcsobban

ezeket a klonokat neztem ki (azt mondtak nekem hogy ugyan ugy mukodik a programmal stb mint az orginal)


1:

[link]



2:

[link]



ezek kozul melyiket vegyem....? vagy esetleg ha talaltok ilyen árban ti valamit amit mar rendeltetek es tudjatok hogy jo...koszonom


2014. jún. 25. 21:58
1 2
 1/17 Tengor ***** válasza:
100%
A másodikon picivel nagyobb tudású a chip.
2014. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A másodikat, az atmega328P SOKKAL jobb mint az atmega8.

(Nem is értem, nem rémlett, hogy sima atmega8-al is csinálnak arduinot.)

2014. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Amúgy esetleg próbálkozhatsz ezzel is:

[link]

Olcsó, kicsi és jó. (Nekem ebből is van már vagy 3 itthon, jobban szeretem, mint a simát.)

2014. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

ez lehet valami replika csak de fog mukodni rendessen szerintetek a programmal Arduino kompilatorral?



Egy ilyet szeretnek osszehozni:

https://www.youtube.com/watch?v=mS8xl_jf9m8


vettem rb pi-t is...ezen kivul meg mi fog kelleni szerintetek?


egy ilyen blackbread? [link] ez jo lessz?



kabelt ilyet vettem: [link]


ezen kivul valami rezisztor vagy hasonlo fog kellenI?

2014. jún. 25. 22:23
 5/17 anonim ***** válasza:

Ja és ha már rendelsz, ilyet is ajánlok mellé:

[link]


Pillanatok alatt rá lehet vele kötni vezeték nélkül a gépre, vagy telefonra. (Percek alatt lehet android-ról vezérlést csinálni vele. [link] )


Ja és ha már a DealExtremet hoztam. Megbízható, elég sokszor rendeltem innen.

Sima postával jön a cucc, de van követési szám. Sajnos a szállítás kicsit lassú 1-2 hétbe is beletelik míg megjön.

A csomagra olykor kisebb értéket írnak így át tud csúszni a VÁM-on is, de amúgy sem szokták nagyon piszkálni.

Nekem eddig 7 rendelésből 1 volt az ami után kellett plusz díjat fizetnem, igaz az volt az egyetlen ami tényleg túllépte jelentősen a vámhatárt.


Mindenesetre ajánlom az oldalt, gond nélkül szállítanak, ingyen bármilyen olcsó terméket. (Azért érdemes a követészi számhoz szükséges minimum elérni, mivel a magyar postában én nem bíznék...)

2014. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Autót szeretnél?


Kelleni fog egy motor vezérlő még hozzá. A szervót még csak-csak meg lehet hajtani a lapról, de a motort nem.


Csekkold ezeket: [link]

Pl.: [link]

(Bár ez csak 800mA-s.)

Igazából jó lenne tudni, hogy milyen motort akarsz meghajtani.


Ez már 2A-es csúcsokat is elbír: [link]

Ha belefér a keretbe ezt ajánlanám, a korábbi nano lappal és a bt-vel.



Ennyiből már össze lehet dobni könnyedén egy távirányítós autót is akár. (HA megvan hozzá az alváz, a kocsiban a motor és a szervó ugyebár.)


Pár éve dobtunk össze hasonló cuccokból ilyesmit: https://www.youtube.com/watch?v=TkeNIcn1hOo

Persze olcsó kínai vacak autó volt és a motorvezérlőt is én forrasztottam össze rá.

2014. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ilyesmi motrom van...regi kis autokbol amit kivettem

[link]


vagy a kis kinai bojhositobol kiszereltem ami leszedi a szoszt a ruharol...



Ha most veszek Arduino UNO -t az nem eleg plusz ha van Raspberry pi b .m? ebbol a kettobol nem lehet megoldani?


szervo alatt mit ertesz? en ugy tudtam hogy a szervo a motor


Szoval akkor kell meg egy kis lap ami majd vezerli a motrot? ez olyan :) [link]


vagy ez ugy nez ki mint amit Te linkeltel csak ez olcsobb:

[link]



Amugy en Ebayrol szoktam rendelni, itt is bizhatok hogy ingyen kuldik majd :D es lehet paypallal is fizetni? Amugy en szlovakiai vagyok ,de az oldal azt irja hogy free shipping to SK



Blackbread is fog kelleni? vagy meg valmi rezisztor?


koszi

2014. jún. 25. 22:41
 8/17 A kérdező kommentje:
jaj meg azt akartam,hogy ha en wifi usb sticket dugok a RB pibe (van egy regebbi dlinkes usb wifi stickem...remelem mukodik es felismeri majd....akkor osszekotni arduionoval akkor tudnam wifin kersztul iranyitani? vagy gondolom egyszerubb bluetoothal de akkor most mi kell az arduino vagy azok a kisebbek amit linkeltel :)
2014. jún. 25. 22:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Huhh na akkor induljunk az elejétől.


Raspberry Pi nem kell, ha van ardunio, vagy arduino nem kell, ha van Raspberry pi.

Ezek végzik ugyanis a vezérlést (mikor menjen előre stb...), elég az egyik.


Az autón magán pedig 2 "motor" kell.

Az egyik maga a motor, ami hajtja előre a kereket, a másik pedig egy szervó, ami lehetővé teszi a fordulást. (Azaz ami oldalra tudja mozgatni az első kereket.)


Amit TE linkeltél cuccot, azon léptető motor volt (stepper motor), lehet így is, de bonyolultabb és drágább megoldás, mint egy olcsó szervó.



Na most, amit én linkeltem cucc azért drágább, mert "erősebb motort" is tud vezérelni.

+ Ez a kütyü azért kell, mert a motort, ha közvetlenül rákötöd a lapra, akkor vagy az áramfelvétellel, vagy a "visszarúgással" tönkre tudja vágni az egészet.

Ha egy vezérlőn keresztül kötöd, akkor az megoldja szépen a dolgokat és védi az áramkör többi részét.

(Az olcsóbb és gyengébbel szintén az a baj, hogy ha nagyobb a motor áramfelvétele, akkor szépen ki tudja égetni a motor vezérlőt és leáll az egész.)



Közben láttam, hogy írtál még, válaszolok arra is.

Döntsd el, hogy mivel akarsz vezérleni.

Raspberry Pi esetén lehet, hogy felismeri a wifi adaptert, lehet a driverekkel kell szívni. Ki tudja.

De ha sikerül összelőni, akkor igen, megoldható a wifin keresztüli irányítás.


Arduino esetében viszont a BT könnyebb megoldás a modullal amit linkeltem. (Jóformán megírja az ember az ardino kódot, amit sorod portról olvas és aszerint ad ki vezérlő jelet a lábaira, megírja a programot ami soros portra ír, majd szépen beköti a BT modult és azt összelövi a géppel és kész. Elég egyszerű megoldás.)



Előbb döntsd el, hogy pontosan mit szeretnél, aztán vásárolj be szerintem.

2014. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

eleg sok helyen lattok Arduino-t. Azzal egyszerubb motrokat iranyitani ha jol gondolom.

Még van kb 10€ paypalon :) szoval ha abbol kilehet hozni az Arduino valtozatot akkor annak vagok neki eloszor.


Fog kelleni ez:

[link]


és melyik Arduino lap megy melle?


ez csak a bluetooth modul: [link] ez nem microcontroller? hanem meg ehhez megy ez is:

[link]

vagy ez:

[link]


elég lessz a micro valtozat? vagy ha mar veszek akkor vegyem a normalis meretben ha kesobb az kellene epp valamire akkor...ne legyen gond belole?


koszonom szepen a segitseged

2014. jún. 25. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!