Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 4440 vagy FX 8350?

I5 4440 vagy FX 8350?

Figyelt kérdés

Valamelyik processzorra szeretnék beruházni de egyszerűen nem jutok dűlőre.

Letudnátok nekem pontosan írni melyiket válasszam inkább játékok terén de azért a programokat se hagyjuk ki (Vegas Pro 12).

Tehát melyik jobb teljesítményben?

Melyiknek a fogyasztása kevesebb?

Melyik mennyire melegszik?

Jövőre nézve melyik foglalat az amit jobban megéri megvenni?

Valamint a jövőben less-e előnye a 8 magnak?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 23. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:

A 8350 erősebb kicsit, de magonkénti teljesítményben az Intel leveri.

A 4440 kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik.

Az AM3 foglalat már szinte kihalt.

Nem tudom, hogy lesz-e előnye a 8 magnak, amikor az i7-ek is 4 magosak. Nem a magok számát kell nézni, hanem a teljesítményt.

2014. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Komplikato ***** válasza:

"A 8350 erősebb kicsit, de magonkénti teljesítményben az Intel leveri."


Szerintem meg nem, értem én, hogy 8 magosnak árulják, de az FX 8000 széria az 4 modulos. És hiába írnak hülyeségeket a weben a modulok NEM 2 magosak, hanem két szálasak, mint a HT Intelnél, csak sokkal jobb a kihasználtságuk. Összehasonlítani nem is egy 8 magox Xeonnal lehet, hanem bizony az i7-el. És ott viszont teljesítmény/órajel és teljesítmény/fogyasztás terén az i7 elveri, ez alól kivételek a speciális nagy pontosságú számítások (fizikai szimuláció és tsa.), cserébe az i7 sokkal drágább.

Ha főleg játékra lesz, akkor szerintem i5. Ha főleg videóra, akkor már lehet az FX jobb, ennek azért egy proci tesztben (pl. Prohardver) utánanéznék, ott szokott lenni videószerkesztő tesztje is.

2014. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem meg igen. Ettől függetlenül, én is az i5-öt venném. Visszatérve az i7 vs fx-re, egy 4670k röhögve leveri a legerősebb AMD-t.

2014. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A 8 magos AMD-k közt annyi a különbség, hogy emelik az órajelet, miközben az Intelhez hozzá nem nyúlnak. Olyan, mintha az Intel adna egy gyárilag tuningolt 4670K-t 20 ezerrel többért.

A gyárilag tuningolt AMD persze, hogy kicsit lehagyja az Intelt, de ha az Intelt tuningolod, akkor az AMD felkötheti a gatyáját :)

2014. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Játékok terén elég sokára lesz előnye a 8 magnak, és az akkori procik már jóval erősebbek lesznek. (Pl. hiába 4 magos a 8 éves core2quad és az i5 is, nem kérdés melyik az erősebb.) A játékok többsége egyébként még csak 2 magot használ, tehát játékban egy erősebb i3 is leveri a 8350-et. Az i5 sokkal jobban fejleszthető, főleg ha H97-es alaplapot veszel, akkor még a következő generációs broadwell procik is belemennek majd, míg az AM3+ már egy kifutó széria. Az i5 4440 nem tuningolható, emiatt olcsóbb hozzá az alaplap, mint a 8350-hez, nem kell hozzá külön hűtőt venni, és sokkal kevesebbet is fogyaszt, úgyhogy összességében jóval olcsóbb is, amellett hogy erősebb.
2014. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Játékra jobb választás az i5, renderelésben jobb az 8320.

Teljesítményben renderelést kivéve i5 klasszisokkal jobb.

i5 jóval kevesebbet fogyaszt.

8320/8350 jobban melegszik, kell rá egy jó minőségű hűtő is, ha nem akarsz megsüketülni a gép mellett. Az Intel procikhoz tökéletes az alap hűtő is. (Nem beszélve arról, hogy 8320 + egy jó hűtő árából i5-öt tudsz venni.)

Foglalatot nézve egyértelműen az Intel, 1150-be jön még új proci (H97/Z97-es chipsettel szerelt lap kell hozzá, de mindegyik fogadja a régebbi procikat is). AM3+ halott foglalat, nem jön már bele semmilyen újítás.

HOgy a jövőben lesz-e előnye azt nem tudni, viszont ha lenne, akkkor az új Intel procik ezt már biztosan fogják tudni, szóval egyáltalán nem lesznek lemaradva az AMD-hez képest, sőt.

AZÉRT írtam végig FX8320-at, mert olcsóbb, mint a 8350, és csak órajelben különbözik, amit te is meg tudsz csinálni otthon pár kattintással.

Én i5-4440-et hajtok, nagy megelégedéssel használom, hétköznapi felhasználásra amúgy is egyszálas teljesítmény kell, abban meg az Intel sokkal jobb.

2014. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

FX 8350

Előny:

-összteljesítményben jobb, mint az I5 4440-nek

-egy jó alaplap és hűtő mellett remekül lehet tuningolni, szorzózármentes

-videóvágásra, renderelésre valamivel jobb, mint a 4440 (kb 20%-kal)

Hátrány:

-A gyári hűtő nagyon hangos

-Jobban melegszik

-Többet fogyaszt

-Az AM3+ foglalatra (nagyon úgy tűnik, hogy) nem fog több processzor jönni, így ha cserélni akarod, az alaplapot is kukázhatod (Az FX 9xxx széria nem éri meg ár/érték arányban)


I5 4440

Előny:

-Szálankénti teljesítménye még jóval alacsonyabb órajelen is jobb, mint az FX 8350-é

-Az alacsonyabb órajelnek köszönhetően kisebb feszültséggel is elmegy, ezáltal nem melegszik annyira és kevesebbet is fogyaszt

-Ha H97-es vagy Z97-es alaplappal (inkább H97, az való a szorzózárasakhoz) veszed, az intel új generációja is bele fog menni az alaplapba, tehát fejleszthető

-Jelenleg a játékok nagy része jobban fut rajta

Hátrány:

-Szorzózáras, nem lehet tuningolni

-Videóvágásban/renderelésben és összteljesítményben jobb a z FX 8350



És a végére jöjjön néhány saját meglátás:

-Ha viszonylag magas állandó jövedelemmel rendelkezel, akkor az Intelt ajánlom a fejleszthetőség miatt

-Ha viszont legalább 3-4 évre szeretnél processzort venni, akkor az FX 8350-el jobban jársz a tuningpotenciál miatt

-Az új konzolok (XBOX ONE, PS4) kijövetelével megnyílt az út a 8 magra való optimalizáció felé, legalábbis a multiplatform játékoknál


Aki azt írta, hogy az FX 8350 nem nyolc magos, annak üzenem: de igen, nyolc magos. Négy modulos és minden modulban 2-2 mag foglal helyet. Emiatt persze teljesítményben nem ugyanolyan mint egy 8 magos Xeon, de az Intel Hyper-threadingjével nem érdemes és nem is lehet összehasonlítani. Teljesen más elven és alapon működnek.


Egyébiránt itt egy hasznos oldal, ahol össze van hasonlítva a kettő:

[link]

2014. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Végre dűlőre jutottam! :D Mindenkinek ment a zöld pacsi! Sokat segítettetek!
2014. jún. 23. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:

bocsi az offért :)


#2-es

"Összehasonlítani nem is egy 8 magox Xeonnal lehet, hanem bizony az i7-el"

Miért is az i7-e kellene összehasonlítani?

Mert ez az amd "csúcs" procija?(a 9x szériát ne nézzük)

Akkor csak azt mondom, hogy:

-legolcsóbb i7: 72.000ft

-fx 8320: 34.000ft

-i5 4440: 42.000ft

Tehát egy több, mint 2x annyiba kerülő dologgal akarod összehasonlítani, persze hogy jobb az i7. Ha az árát nézzük, akkor egy i5 4440-val kellene összehasonlítani.


ON:


Már ahogy előttem is írták, normál használat(+játék) az i5 jobb választás.

Renderelés stb(több szálat használó programok) esetnén az fx 8320-jobb(természetesen húzva, mert lehet).


Kérdezőnek: ha amd-t akarsz, vegyél 8320-at, hűtőt úgy is vennél, és húzd fel az 8350 szintjére(simán bírja, hiszen a 8350 a gyárilag húzott 8320).


Amúgy én is i5-t vennék.


(nekem most fx 6300-am van(olcsón jutottam hozzá azért:)))

2014. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én spec senkinek nem ajánlanék AMD-t, nekem is az van de utólag megbántam. Arra jók, hogy "árverseny" legyen
2014. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!