Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora a különbség az intel...

Mekkora a különbség az intel core i5 és i7-es laptopok között?

Figyelt kérdés
Építésznek tanulok tovább, szeretnék egy korszerű laptopot venni, de az i7-es sokkal drágább mint az i5. megéri? az i5-ös "gyorsan elavul"?
2014. jún. 20. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel általában a notebook-ok nem bővíthetőek, értem ezalatt a procit nem lehet cserélni bennük, szerintem egy erős i5-össel jobban jársz, mert nem kell annyit fizetni érte és a core i7-es is ugyan olyan gyorsan elavulna, talán egy fél évvel több kraft lenne benne.
2014. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"gyorsan elavul"


Mert ha az i5-ös elavul, akkor az ugyanolyan architektúrájú i7 nem avul el?


Igazából az olyan programokhoz, amit neked kell majd használnod, elég az i5-ös, abból is van több féle.

Laptopba különben se ajánlanám az i7-es, hacsak nem akarsz rajta rántottát sütni.

2014. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesítményre bőven elég lesz az i5-ös is. Archicad, Autocad, ilyesmi bőven elfutnak rajta, mire meg komolyabb terveket kell összehozni, addigra ki tudja hova fejlődik a technika.


Komolyabb program max a Videóvágó, 3D modellező progik lehetnek, a Renderelés miatt mert az teljesen processzor centrikus folyamat (meg ram)...Bár laptopot meg nem használnék ilyen célokra mert hosszú távon kivégzed vele.

2014. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Msc-n következő félévben végzős építészmérnök vagyok. Ezt a gépet vettem, esetleg jó lesz összehasonlítási alapnak.:


[link]


Jó vele renderelni, artlantis simán megy, archicad, meg ps is gond nélkül megy egyszerre is akár.

2014. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az összes általunk használt program közül a renderelés a leg erőforrás igényesebb.De azt se használod többet pár alkalomnál egy hónapban, mert azzal ugyebár csak a betett 3d-s modellre teszed rá a texturákat, stb. Az Archicadtől szinte fel sem melegszik a gép- hacsak nem kizárólag 3D nézetben nyomod. De az nonszensz.


Egy 3 órás játék jobban megizzassza a lapost, mint egy hét "építészes" munka. (Kivéve tervbemutatások előtt, mert akkor te is, meg a gép is alig alszik...)

2014. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor maradok az i5nél. És mit gondoltok, 4 gb elég? Gondolom a hdd legyen 1000 gb minimum
2014. jún. 20. 23:00
 7/11 anonim ***** válasza:

4 giga éppen elég. Lehet vele dolgozni amúgy, de én a 8-at tanácsolom inkább.

De ha valahogy pénztárca szűkében csak 4 gigásra telik, akkor mondom elég a 4-is. Barátnőmnek annyi van benne, és tud vele dolgozni boldogan.

2014. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és 1000 giga bőven elég. :)
2014. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100 is elég. Attól függ, kinek.
2014. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erre a munkára 1000 bőven elég...
2014. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!