Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség ezek a fajta...

Mi a különbség ezek a fajta tápok és a simák között?

Figyelt kérdés

Nos, arról lenne szó hogy láttam a neten olyan tápokat amikből nem egy nagy kábelköteg jön ki, hanem magán a tápon is aljzatok vannak és az ahhoz kapott kábeleket be kell bele dugdosni és úgy a gépbe..


Szóval mik ezek a tápok és érdemes inkább ilyet venni a normálak helyett?


Nekem ATX-es alaplapom és egy Cooler Master Elite 600 W-os Power Black típusú tápom (ami normál) és nem tudom hogy mit dugjak leendő Amd R9 280X es videokártyámba (6+4 tűs tápra gondolok)


Tápegységem link:

[link]



2014. jún. 20. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
"Az utóbbi években váltak népszerűvé a lecsatlakoztatható, moduláris kábelezésű tápok. Ezeknek előnye, hogy a fölösleges ágakat kihagyhatjuk, nem foglalják a helyet. Elektronikával hivatásosan foglalkozók ellenben azt mondják, hogy a csatlakozópanel forrasztásai és az újabb konnektorok beiktatása további kontakthibák forrása lehet. Egyelőre még nem hallottunk erre visszavezethető hibákról, de a moduláris tápok többsége még nagyon fiatal. A másik probléma ezekkel a tápokkal, hogy fölöslegesen erősek. Akinek fontos lenne a kábelmentesség, mert kis házba csak kevés alkatrészt épít, annak bőven elég lenne egy 300 wattos modell, de a legkisebb moduláris, az Enermax Liberty is 400 wattos, ráadásul sokba kerül, és nem is túl halk."
2014. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod és mi a véleményed kompatibilis a tápom a videokártyához?
2014. jún. 20. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az R9 280x-hez is 6+2-es pci kell. Az peddig van ezen a tápon. A Coolermaster minősége már más kérdés.
2014. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat!
2014. jún. 20. 20:29
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért mi a baj a Coolermaster tápjaival?


Mert ém speciál teljesen meg vagyok elégedve vele!


:-)

2014. jún. 20. 22:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Itt van egy fotó a videokártyáról, tuttommal 8+6-os táp kell bele, le kell cserélnem a tápegységemet is?


[link]

2014. jún. 21. 07:50
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

6+2pin (=8pin) pcie és 6pin pcie kell rá

Nem minden CM táp roszminöségű ez leginkáb a belsögyártójától füg

2014. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!