Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért olcsóbb a videokártyák...

Miért olcsóbb a videokártyák OC változata?

Figyelt kérdés

Asus R9 290x DC2OC-4GD5 és Asus R9 290x DC2-4GD5 között figyeltem meg.PCX-en az OC változat 130 ezer, a sima 165e.

Ez miért van? (Más webshopokban is olcsóbb az OC)

Ráadásul a referenciahűtős is drágább 130 ezernél. Akkor most hogy van ez?



2014. jún. 17. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, szerintem csak 5k a különbség: [link]

Egyébként biztos azért, hogy vegyék, de te csak örülj annak, ha valamit olcsóbban kapsz. Az is lehet, hogy eleinte több OC-sat vettek, de azok nem fogytak, így lejjebb vitték az árukat, de ez csak tipp.

2014. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel az OC-s változata kevésbé strapabíróbb, mint az OC nélküli.
2014. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Erre a kettőre gondoltam, 5k különbség a DirectCU II hűtésű OC változat és a referenciahűtéses változat között van.

2014. jún. 17. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oc változat nem keésbé strababíróbb hiszen ez a kártya a megfelelő hűtéssel (ami megvan) nagyon sokat bírnak és az asus meg msi, gigabyte........ Csak a biztonságos limiteken velül hüzzák a kártyát. Erre még akár otthon is rátehetsz még egy kicst és semmi baja nem lesz.
2014. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!